Jak správně nastartovat léto? Vyraz s Hnutím DUHA a pomáhej s ochranou vzácných území v Národním parku Šumava!

Šumava volá o pomoc!

Láká tě zkusit dobrovolničit přímo v srdci Národního parku Šumava a podílet se tak na ochraně cenných luk a rašelinišť? Přihlas se na turnus Týdnu pro krajinu a pusť se společně s Hnutí Duha do nekonečných lesů a kvetoucích luk Šumavy. Už od 25.6. 2022 do 2.7. 2022 můžeš pomáhat s obnovou rašelinišť, která byla v minulosti poškozena těžbou nebo nevhodnými hospodářskými zásahy, zejména odvodňováním. Podporou růstu rašeliníku tak pomůžeš vytvářet domov pro řadu vzácných druhů rostlin i živočichů.

Ilustrační foto. Zdroj: Facebook Hnutí DUHA

Poznej Šumavu jinak

Kromě záchrany rašelinišť se na akci budeš věnovat i ochraně tokaniště tetřívků, záchraně cenných šumavských luk a součástí programu je i celodenní pěší odborná exkurze, přednášky a diskuze. Určitě se tedy dozvíš spoustu nových zajímavostí o přírodě a poznáš Šumavu z trošku jiného konce, než jako obyčejný turista. 

Co potřebuješ?

Předem musíš počítat s tím, že se při práci namočíš a zašpiníš. Bude se ti proto hodit pracovní oblečení a obuv včetně holínek, pláštěnka, pracovní rukavice, batoh do terénu a další nezbytnosti. Podrobnosti se dozvíš po přihlášení. Bydlet budeš v ubytovně Národního parku Kvilda, takže spacák ani stan balit nemusíš. V budově je elektřina i teplá voda, včetně sprchy. Účastnický poplatek je 700kč a v ceně je včetně ubytování a programu i vydatná vegetariánská strava, kterou budeš pomáhat připravovat. 

Ilustrační foto. Zdroj: Facebook Hnutí DUHA

 

S kým tam pojedu?

Hnutí DUHA je environmentální organizace a poskytuje spoustu příležitostí, jak se zapojit a pomáhat chránit životní prostředí. Pravidelně pořádá Týdny pro krajinu, což jsou dobrovolnické akce, kde můžeš poznat milovníky přírody a další lidi na stejné vlně, jako jsi ty. Pokud se ti termín Týdnu pro Šumavu nehodí, mrkni na další události od Hnutí DUHA, nebo se koukni na článek o dobrovolnictví s Hnutím Brontosaurus.