Kdo jsme

Inspirujeme mladé lidi v Česku k tomu, aby využívali svůj potenciál, vyrazili do světa a stali se aktivními občany. Přinášíme komplexní, nezávislé a objektivní informace o nabídkách a možnostech v oblastech studia, stáží, vzdělávání, cestování, dobrovolnictví a dalších. 

Mladiinfo ČR je registrováno jako zapsaný spolek ve spolkovém rejstříku: L 16620 vedená u Krajského soudu v Brně, IČ 22611118. Mladiinfo ČR je českou pobočkou mezinárodní sítě organizací Mladiinfo International. Naše stanovy si můžete přečíst zde.

 

Jaký je náš příběh?

Už je to pěknou řádku let, co bylo Mladiinfo ČR založeno. V době svého vzniku byly v České republice programy Erasmus+ ještě v plenkách. Zatímco na studijní výměny se již jezdilo dávno, ostatní aktivity tohoho programu nebyly tolik známé.

Zhruba v té době vyjela naše zakladatelka Markéta na svoji EVS (nyní Evropský sbor solidarity) do Makedonie, kde se seznámila s činností Mladiinfo International.

Když se Markéta vrátila, napadlo ji, že by podobný projekt mohla založit u nás. Spojila síly s Leonou, která měla podobné myšlenky. Holky se předtím neznaly, ale i tak začaly vytvářet Mladiinfo, jak ho znáš nyní. Zanedlouhou se k nim přidaly další mladé studentky na podobné vlně, z nichž většina zůstala s Mladiinfo dodnes. Od té doby přispěly k fungování projektu stovky mladých lidí v České republice a Mladiinfo je dnes sítí, která má pobočky hned v několika dalších zemích Evropy.

Poznej náš tým

  • Kristýna Wagnerová
  • Markéta Dědková
  • Eliška Motyčková
  • Thuy Linh Mai
  • Ester Kalafus
  • Eliška Němcová
  • Michaela Wolná
  • Lucie Patzeltová
  • Veronika Pokorná

Naši aktivní redaktoři a redaktorky

Komu vděčíš za přísun novinek na našem webu? Seznam se s našimi skvělými redaktory a redaktorkami! A nebo se rovnou staň jedním/jednou z nich!

Poradíme

Chybí ti něco na našem webu? Zajímá tě cokoliv o tématech studia, neformálního vzdělávání, dobrovolnictví, cestování nebo stáží v Česku i zahraničí? Potřebuješ poradit či odradit, podpořit či nasměrovat? Obrať se na Mladiinfo tým. Neznáme všechno, ale máme zkušenosti a víme, kde hledat. Rádi a zdarma ti poskytneme poradenství!

Program Erasmus+ (ESC, výměny mládeže a tréninky)

S dotazy na program Erasmus+ a ESC se obrať na koordinátorku Elišku na kancelar@mladiinfo.cz.

Program Erasmus+ v Asii

S dotazy na program Erasmus+ v Asii se obrať na Linh na linh@mladiinfo.cz.

Stáže a život v zahraničí, EU

V této oblasti nejlépe poradí Týna na e-mailu kristyna@mladiinfo.cz.

Studium na zahraniční vysoké škole

V tomto ti poradí Kačka na media@mladiinfo.cz nebo někdo z dalších dobrovolníků na info@mladiinfo.cz.

Dobrovolnictví v zahraničí, dobrovolnictví v Brně

O dobrovolničení za hranicemi, možnostech vyjet do rozvojového světa a projektech se můžete poradit s Markétou na e-mailu marketa@mladiinfo.cz.

Kontakt

Mladiinfo ČR, z. s.
IČ: 22611118 (Nejsme plátci DPH)
Datová schránka: 52dssni
Sídlo a korespondenční adresa: Antonínská 14, Brno, 602 00, Česká republika
Adresa kanceláře (neslouží jako doručovací): Masarykova 32, 602 00 Brno (2. patro výtahem)
E-mail: info@mladiinfo.cz
Tel.: +420 797 864 363