Hnutí Brontosaurus – vyraz na akci a zažij něco výjimečného!

Pomoc přírodě nebo památkám, zpívání u ohně až do rána, zážitkový a seberozvojový program, nová přátelství a nezapomenutelné chvíle? Seznam se s Hnutím Brontosaurus!

Zdroj: Facebook Hnutí Brontosaurus.

Co je to zač, to Hnutí Brontosaurus?

Představ si skupinku nadšených dobrovolníků, bandu bláznivých lidiček s otevřenou myslí, radost z práce, chození po horách, spaní na hradě i pod hvězdami, vaření na ohni, koupání v potoce, výzvy a výstupy z komfortní zóny. Přesně to a ještě mnohem víc je Brontosaurus. Jde o hnutí složené hlavně z mladých dobrovolníků, jenž organizují prázdninové dobrovolnické akce, ale i víkendovky. Je to otevřená komunita lidí, co s radostí vítá každého. Pravidelně se konají i různé přednášky a setkání jako třeba Palačinková sešlost. S Brontosaurem dokonce můžeš vyjet dobrovolničit i do zahraničí

Dobrovolnické akce

Na stránkách Brontosaura nalezneš široký výběr víkendových i prázdninových akcí. Ty jsou zaměřené především na ochranu přírody a památek. Můžeš čekat práci jako kosení louky, sázení stromů, sekání keřů, čištění vodních toků, pomoc handicapovaným zvířatům v záchranné stanici, nebo třeba opravu hradu. Brontosaurus propojuje smysluplnou dobrovolnickou práci se zážitky a rozvojem, takže si z akce odneseš mnohem více, než si teď dokážeš představit.  Do programu jsou velmi často zahrnuty zajímavé přednášky a neformální vzdělávání v rámci her. Odjedeš tak nejen s dobrým pocitem z odvedené práce, ale zaručeně i s nevšedním zážitkem. Brontosauří akce si můžeš představit jako takový tábor pro mladé dospělé. Pro lepší představu se podívej na videa z minulých akcí. Za každou akci se platí symbolický poplatek –  především na uhrazení stravy, která je převážně vegetariánská.

Zdroj: Facebook Hnutí Brontosaurus.

Jak se můžeš zapojit?

Na téměř všechny Brontosauří akce můžeš jet klidně hned, aniž bys musel/a být členem. Akce bývají omezeny věkovou kategorií, avšak po domluvě nemusí být ani věk překážkou. Hnutí Brontosaurus má také své základní články, jako například Rozruch nebo Fénix. Ty se od sebe liší tím, jaký druh akcí pořádají. Po zaplacení členského poplatku se můžeš stát členem až několika článků, což nese řadu výhod. Můžeš se pak podílet na organizaci akcí, účastnit se valné hromady článku a mnoho dalšího. Pokud tě zajímá samotná organizace dobrovolnických akcí, tak ti Brontosaurus nabízí organizátorský kurz Cestičky, kde můžeš získat kvalifikaci organizátora. Je i spoustu příležitostí, jak se zapojit jen jednorázově. Například v Praze a v Brně se konají události jako Budkovací večer, kde se vyrábí ptačí budky. Ty se pak při další jednodenní akci pověsí třeba v městském parku. Můžeš jít třeba i pomáhat s propagací na Ekostánek na různé festivaly. Veškeré možnosti a informace k zapojení najdeš na webových stránkách. Sleduj Brontosaura i na Facebooku, ať ti neunikne žádná super akce.