Projekt v Řecku „What’s Your Footprint“

Hledáme pět účastníků na Erasmus+ projekt v Řecku. Výměna mládeže je zaměřena na životní styl šetrný k životnímu prostředí a na jeho výhody.

Spřátelená organizace Youth Active Minds pořádá Erasmus+ výměnu mládeže s názvem „What’s Your Footprint“. Jak název napovídá, během projektu se účastníci budou věnovat způsobům, jak chránit životní prostředí a jak omezit lidskou ekologickou stopu. Výměny mládeže pod programem Erasmus+ se nesou v duchu neformálního vzdělávání – učit se budeš pomocí her, diskuzí, sdílení dobré praxe, praktických ukázek a vlastní tvorbou. Vyrobíš si třeba vlastní mýdlo a poznáš, jak v praxi funguje ekologické centrum, a čeká tě i trochu zahradničení. 

Účastníci projektu se mohou těšit na dva zkušené pracovníky s mládeží Giorgose a Alekse, kteří celý projekt vedou. 

Detailní informace si můžeš přečíst v tomto infopacku.

Datum a místo konání

Výměna mládeže se koná 📅 od 8. 8. (příjezd večer) do 15. 8. 2022 (odjezd po snídani). Ubytování je v horské oblasti 🌍Yamochori, která je funguje jako ekocentrum. S nákupem letenek a jízdenek ti budeme asistovat. 

Koho hledáme na tento projekt v Řecku

1 VEDOUCÍHO = LEADERA, který už na výměně mládeže byl, má zkušenosti s vedením workshopů a rád by se v tomto zdokonalil. Leader by měl být k dispozici k předprojektovému Skypu s ostatními leadery a organizátory + aktivně komunikovat, pokud mu přijde email či zpráva ohledně projektu. Leader musí být starší 18 let, avšak horní věková hranice stanovena není. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR. Výhodou bude dobrá angličtina.

4 ÚČASTNÍKY, kteří jsou ve věku mezi 18 a 30 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěs hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Venue projektu

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 24. 6. 2022 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek* 600 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 28. 6. 2022 bude nutné si zakoupit jízdenku/ letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). Předběžně dáváme na vědomí, že v pondělí 27. 6. v 18:30 si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Přihlas se na projekt v Řecku ještě dnes

Výměna mládeže v Řecku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 22. 6. 2022.  Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

* Pokud je pro vás tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníte. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.