Sólo cestování nabízí spoustu kouzelných a mnohdy i dramatických zážitků, při kterých nejlépe poznáš, co jsi vlastně zač. Ale jak říká stará známá moudrost: „Sdílená bolest je poloviční bolest a sdílená radost je dvojnásobná radost.“ A rozhodně tomu není jinak ani v případě cestování… Jde se hledat ten správný parťák na cesty!

Zaujmi inzerátem

První možnost, jak můžeš oslovit svého budoucího partnera na cesty? Začni u Facebooku! Možná si řekneš, že má tato notoricky známá sociální síť to nejlepší za sebou, ale co se týká skupin, opak je pravdou! Cestovatelské skupiny nenabízí pouze seznámení všeho druhu. Fotoreportáže cestovatelů z různých končin, rady a tipy týkající se známých i zcela nových destinací… Když si s něčím nevíš rady, neboj se vznést otázku!

Jedná se především o skupiny s téměř identickým názvem, s rozdílem počtu členů. Přidej se jednak do Cestování, spolucestování, cestovatelská seznamka, kde najdeš více jak sto tisíc lidí milující cestování. Druhou, méně početnou, hledej zde. Obě skupiny se pyšní jednak šťastnými příběhy těch nejzábavnějších dovolených, také zachráněnými cestami, díky radám k nezaplacení, tak zamilovanými cestovateli, kteří zdaleka neskončili jen u jednoho výletu…

Ilustrační obrázek. Zdroj: unsplash.com. Autor : Charlotte Noelle.

Cestolidi aneb parťák na cesty kam se podíváš

Nenech si ujít stránku Cestolidi.cz , která svým příjemným designem zaujme na první pohled. Zde si můžeš založit vlastní spolucestu, kde popíšeš, kam bys rád/a zavítal/a, jak moc bude potřeba rozbít prasátko, koho hledáš a v neposlední řadě, co tě baví, nebo jaký máš pohled na svět, abyste si s potenciálním spolucestovatelem padli do noty. Vybírej pečlivě, osobní setkání či výměna pár slov před cestou je značka ideál.

Druhou možností je přidání se k ostatním cestovatelům, kteří už o cestě mají jasno, ale stejně jako ty, hledají cestovatelskou společnost. Tento web nabízí i psaní blogu, takže i tímto způsobem můžeš alespoň trochu nahlédnout pod pokličku cest daného dobrodruha. A pokud bys rád/a uchoval/a své vzpomínky psanou formou, Cestolidi nabízí jednoduché řešení bez nutnosti vzdělávání se v oblasti blogování…

Ilustrační obrázek. Zdroj: Cestolidi.cz

Cestovatelské portály

Dobrou volbou mohou být i fóra o spolucestování klasických cestovatelských portálů, jako HedvabnaStezka, nebo Cestovatel. Za prozkoumání stojí i portál Cestujlevne. Pokud hledáš spíše organizovanější cestu, zavítej na Tripinder, kde můžou jak cestovatelé, tak menší cestovní kanceláře nabízet své služby, buď jako doprovod, tak rovnou jako organizátor.

Sedět doma jen proto, že nemáš zrovna s kým vyrazit, je obrovská škoda. K sólo cestování ti dodá odvahu článek redaktorky Klárky, který nabízí i celou řadu cenných tipů. Cestování o samotě nemusí vyhovovat každému, proto se neboj využít některý z výše uvedených tipů, život je moc krátký na to, bát se vyzkoušet nové, pro někoho bláznivé věci!