Placené dobrovolnictví snů ve Francii

Láká tě podstoupit životní změnu, už dlouho pokukuješ po nabídkách dlouhodobého dobrovolnictví, nebo si chceš vyzkoušet žití v jiné zemi? Ať už je tvůj důvod jakýkoliv, nyní máš super šance se účastnit dobrovolnictví s vůní čerstvých croissantů, vína a sýrů přímo ve Francii!

Dobrovolnictví s ESC

Už jsi určitě slyšel/a o Evropském sboru solidarity (ESC), mezinárodním projektu Evropské unie. Díky němu mohou lidé ve věku 18-30 let poznávat sebe i svět prostřednictvím dobrovolnictví. To všechno bez obav o finanční stránku, ESC platí jak náklady na cestu, ubytování a drobné výlohy. Pro detailnější informace si prostuduj tento článek z našich stránek. 

Vyber si to nejlepší pro tebe

Co se týká aktuálních nabídek ve Francii, rozhodně se nejedná o jen tak obyčejné příležitosti! Působení dobrovolníka trvá celkem 11 měsíců (od srpna 2022 do července 2023). Navíc, místa, do kterých bys zamířil/a, jsou co by kamenem dohodil od ikonické Paříže, Rennes, Nantes nebo Tours. Všem dobrovolníkům je kromě již zmíněných výloh měsíčně poskytováno kapesné ve výši 360 . Při svém působení ve Francii čekej i jazykové zdokonalení, také díky nabízeným kurzům! Zaštiťující organizace je Maison de l’Europe.

Jak se přihlásit na dobrovolnictví?

Pokud cítíš, že je některá z následujících nabídek jak šitá na míru přímo pro tebe, stačí poslat své CV společně s nápaditým videem a přihláškou, kterou si stáhneš přímo z infopacku dané nabídky. Poté vše odešli do 31.5. na evs@europe-en-sarthe.eu

Francie projekt dobrovolnictví House of Europe Mladiinfo ČR
Plakát projektu. Zdroj: Maison de l’Europe Le Mans-Sarthe.
Let´s live Europe

Neformální metody vzdělávání máš v malíčku, baví tě práce s mladými lidmi a lákalo by tě předávat informace jak o EU, tak o našem krásném evropském kontinentu? Tyto aktivity nejsou zdaleka všechno, budeš i hlavní pomocník pro učitele ve venkovských oblastech Le Mans, což s sebou přináší i nutnost mít vlastní „řidičák“. Tento projekt zahrnuje i spolupráci s dalšími 5 dobrovolníky z různých evropských zemí, se kterými si předáš mnoho zkušeností. Oficiální infopack prozkoumej zde!

Interkulturní dobrovolnictví v Sablé-sur-Sarthe

Tato příležitost nezahrnuje „jen“ práci s mládeží, jako například pomáhání s domácími úkoly, nebo vedení workshopů. Svou troškou do mlýna přispěješ i na veřejných akcích ve městě, těšit se můžeš na mezikulturní nebo hudební festival, karneval a akce spojené s Evropskou unií. Infopack hledej tady.

Ambasador na Lycée Professionnel Joseph Roussel

Poskytování informací o Evropské unii skrze různorodé aktivity, podílení se na tvorbě kontentu pro sociální sítě i tisk, organizování nejdůležitějších akcí školního roku, nebo dodávání odvahy studentům při zahraničních mobilitách? To vše tě čeká na střední škole Josepha Roussela přímo v Le Mans. Infopack pro tebe!

Ilustrační foto. Autor: Eric Haynes.
Dobrovolník v Le Mans

Zde máš možnost vybírat mezi dvěma různými formami dobrovolnictví. První se týká služeb pro děti a mládež, kde se jedná o podobné aktivity jako v předchozích nabídkách – organizování těch nejzajímavějších akcí roku, předávání informací o EU nebo trávení času s mladými lidmi. Druhá příležitost láká na možnost podílet se na vytváření strategií a projektů týkající se turismu v Le Mans, což zahrnuje i komunikaci s partnerskými městy nacházející se v třeba v Japonsku nebo Řecku. Více informací zde!

Společenská centra v Montval-sur-Loir a Le Grand-Lucé

Aktivity dobrovolníků v těchto centrech jsou velice podobné, jde převážně o práci s teenegery, ale i obyvateli městeček. O Le Grand-Lucé čti zde, společenské centrum v Montval-sur-Loir je blíže popsáno v tomto infopacku.

Francouzské dobrodružství na tebe čeká, tak neotálej a přihlas se ještě dnes, čas máš jen do konce května!