Chceš ušetřit na cestách, ale na stopování si netroufáš? Pak je spolujízda přesně pro tebe! Objev její kouzlo a zažij nový rozměr cestování!

Dobrodružství jménem spolujízda

Je jedno kam jedeš, na BlaBlaCar si z široké nabídky jízd vybere téměř každý. Sdílená spolujízda se stává v poslední době celkem populární. Nejenom, že ti ušetří peněženku a přispívá k ochraně životního prostředí, ale cesta se tak může stát i mnohem zajímavější a pohodlnější, než hromadnou dopravou. Během jízdy se možná skvěle pobavíš a třeba i dokonce poznáš nové přátele. Celý koncept je založen hlavně na důvěře  s myšlenkou vytvářet prostředí, kde se setkávají lidé, kteří by se jinak možná nikdy nepotkali.  Spolujízda tak tímto způsobem vytváří zvláštní společenské vazby.

Jak funguje spolujízda?

Jednoduše se zaregistruješ na webu nebo si můžeš i stáhnout aplikaci BlaBlaCar do telefonu. Pak už jen vyhledáš kam a kdy potřebuješ jet a požádáš řidiče o rezervaci jízdy. Výhodou je, že si můžeš vybrat z množství osvědčených řidičů s dostatkem recenzí od dalších cestovatelů. Jedná se tak o něco, jako bezpečnější verzi stopování. Když ti pak řidič schválí jízdu, v chatu se domluvíte na podrobnostech a hurá na cestu! Ceny jsou většinou velmi příznivé a může se i stát, že tě řidič vezme zdarma. Většina řidičů si chce totiž hlavně zpříjemnit cestu a s někým si dobře pokecat.

Ilustrační foto. Zdroj: blablacar.cz

Kam to bude?

Funguje to ale i naopak. Pokud zrovna jedeš autem a máš volné místo, můžeš zveřejnit svoji jízdu na BlaBlaCar a něco si tak i přivydělat. Cesta ti aspoň rychleji uteče a sdílenou spolujízdou pomáháš šetřit i životní prostředí! Díky BlaBlaCar se totiž daří znásobit zaplněnost aut a snížit tak množství oxidu uhličitého a dopravních kolapsů

Pokud ti však BlablaCar zní, jako až moc pohodlný způsob cestování a máš odvahu vyzkoušet i něco více punk, mrkni na článek o stopování.