Literární soutěž – Jak jsem zažil/a Evropu!

Napiš o tom, jak sis naplno užil/a svoji zkušenost s mobilitou EU a vyhraj!

Tato literární soutěž se uskuteční u příležitosti 20 let ČR v EU a Evropského týdne mládeže 2024. Jedná se jednoduchý koncept, kdy stačí sepsat, jak jsi díky projektům Evropské unie zažil/a Evropu. Například, co nového ses naučil/a, koho jsi poznal/a… Zkrátka, jak tě tvá zkušenost ovlivnila, co ti dala do života a jak jsi zažil/a Evropu!

Můžeš se zúčastnit této literární soutěže?

Literární soutěže se může účastnit každý ve věku 16–35 let, a má osobní zkušenost s jakoukoliv mobilitou Evropské unie. Může se tedy jednat o studium, výměnné pobyty a stáže přes program Erasmus+, stáže v institucích EU, Erasmus+ výměny mládeže, dobrovolnictví v rámci Evropského sboru solidarity, soutěž Discover EU a další!

Letáček Jak jsem zažil/a Evropu, Zdroj: Tvoříme Evropu

Text může mít jakoukoliv podobu, například formou deníku, eseje, fejetonu. Co se týká délky, tvé literární dílo musí mít alespoň jednu normostranu. Ze všech děl se vyberou tři nejlepší a výherci/výherkyně se mohou těšit na otevřenou jízdenku po Evropě od společnosti RegioJet v celkové hodnotě 6000 Kč.

Termín soutěže je od 1. 4. – 20. 5. 2024!  Své literární tvoření můžeš zasílat na tento email: eurocentrum.hk@euroskop.cz anebo je nahrát do formuláře na těchto stránkách. Pokud máš zájem o více takových příležitostí, tak nezapomeň sledovat naše stránky!