Stáž na Zastoupení Evropské komise

Stáž na Zastoupení Evropské komise je jedinečná příležitost, jak nastartovat svou kariéru v Evropských institucích. Zajímá tě, jaké to je pracovat v instituci EU? Chceš ve svém volném čase dělat něco smysluplného? Chtěl bys odstartovat svoji kariéru v Evropských institucích?

Co je Zastoupení Evropská komise?

Ve zkratce se jedná se o úřad, který zajišťuje komunikaci a spolupráci mezi Evropskou komisí a českými orgány, institucemi a veřejností. Monitoruje implementaci evropských politik a práva v České republice. Prostřednictvím různorodých aktivit posiluje povědomí a porozumění evropských záležitostí v České republice. Stážista má možnost si na vlastní kůži vyzkoušet práci v oblasti mezinárodních vztahů, komunikace a organizace různých zajímavých akcí.

Jak probíhá stáž na Zastoupení Evropské komise?

Stáž trvá 4-6 týdnů v Praze. Pracovní doba je od pondělí do pátku od 8:30 do 17:30. V některých případech však lze domluvit individuální pracovní doba a práce z domova. Stážista musí být fyzicky přítomen v Praze minimálně 3 dny v týdnu. Přesné datum zahájení stáže záleží na tvé preferenci a stanoví se individuálně. Jedná se však o dobu mezi dubnem až prosincem 2024. Tato krátkodobá stáž není placená, získáš ale cenné zkušenosti a znalosti bezprostředně z centra dění, které jen tak někde nezažiješ.

Kdo se hodí na stáž Zastoupení Evropské komise?

Hledají nadšené studenty vysokých škol ze zemí EU, se znalostí českého jazyka na úrovni C2 a anglického jazyka na minimální úrovni B1. Nezáleží na tom, jaký obor studuješ, důležité je, že máš chuť vyzkoušet něco nového a máš zájem o mezinárodní prostředí. Výběrové řízení je poté dvoukolové. Do prvního kola ti stačí životopis a motivační dopis v angličtině. V neposlední řadě nezapomeň na dopis z brigády, dobrovolnictví a nebo univerzity. Druhé kolo je poté v podobě online pohovoru.

Jsi správný/á kandidát/kandidátka pro tuto stáž? Tak neváhej a přihlas se online ještě dnes! Přihlášky se uzavírají 15. 4. 2024. Více informací a přihlašovací formulář a více informací nalezneš zde.

Inspiraci stáží nalezneš na našich stránkách!

Leták stáže v Zastoupení Evropské komise, Zdroj: Evropská komise