Soutěž Můj hlas pro Evropu

Informační střediska Europe Direct, Zastoupení Evropské komise a Kanceláře Evropského parlamentu v ČR a v SR si pro tebe připravily unikátní soutěž Můj hlas pro Evropu!

Můj hlas pro Evropu je důležitý

7. a 8. června se konají volby do Evropského parlamentu, kam si z Česka zvolíme celkem 21 europoslanců. Tyto volby u nás stále nejsou až tak populární, volební účast roku 2019 činila 28,72 %. Přitom rozhodnutí Evropského parlamentu dopadají na všechny obyvatele. Právní předpisy EU, které přijímá právě Evropský parlament se týkají mnoha věcí okolo nás. Od životního prostředí, sociálních politik, ekonomiky, až po práva spotřebitelů…

Můj hlas pro Evropu
Můj hlas pro Evropu. Zdroj: Europe Direct.cz

Dej vědět světu, jak to máš ty

Pokud tě láká zapojení se do soutěže, musíš sestavit dvoučlenný tým (minimální věk 18 let). Potom stačí natočit video okolo 60-90 sekund, ve kterém představíte důvody, proč chodit k volbám do Evropského parlamentu. Nebojte se kreativity a fantazie!

Soutěž probíhá do 30. 4. 2024, o výhercích rozhodne odborná porota.

Hlavní cenou je čtečka Kindle, těšit se můžete i na další věcné ceny, například na super evropské mikiny, power banky nebo bezdrátové nabíječky a jiné zajímavé věcné ceny!