Dobrovolnictví v rámci Run Czech

Jarní počasí vybízí k oprášení běžeckých bot! Rád/a by ses posunul/a dál? Zapoj se do Run Czech, buď na startovní čáře jako závodník/závodnice nebo jako dobrovolník/dobrovolnice!

Historie Run Czech sahá až k roku 1955 a Emilu Zátopkovi. Právě Emilovi italští přátelé, Carlo Capalbo a Gelindo Bordin, přišli roku 1994 s nápadem tento maraton začít pořádat v ČR. Cílem akce je propagace a podpora běžeckého sportu v České republice. Dnes tento maraton s mnohaletou tradicí najdeme v Praze, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a také v Liberci.

Dobrovolníci jsou klíčovým úspěchem každé akce, a proto i letos nabírá Run Czech nové i známé tváře, které pomohou s organizací a průběhem maratonu. Dobrovolníkem se může stát úplně kdokoliv, stačí špetka motivace a chuť něco dělat!

Co za svoji práci dobrovolníka získáš?

Benefitem, je skvělý zážitek, noví přátelé a něco extra do CV. Pokud ti tohle ale není dost, získáš také oficiální propagační předměty závodu, stravu, pozvánku na party pro běžce a dobrovolníky, a v neposlední řadě i běžecké tréninky v Running Mall zdarma.


Run Czech. Zdroj: ceskatelevize.cz

S čím přesně pomůžeš?

Jak mohou vypadat tvé úkoly? Být na startu a v cíli, hlídat, aby vše při startu proběhlo hladce a poté předávat běžcům medaile. Dále hlídat trasu závodu, aby se některý z běžců nezaběhl a důležitá je i psychická podpora. Dále se nabízí občerstvovací stanice, kde běžcům nabízíš vodu a rychlé cukry na podporu jejich výkonu.

Další pozice je práce v úschovně věcí. Můžeš se stát infodobrovolníkem/infodobrovolnicí, to znamená pomáhat s různými dotazy nejen účastníkům závodu. Také můžeš kontrolovat předávky, kdy se jedná o hlídání a kontrolu předávání štafety. Co třeba vlajkonoš, kde můžeš být v reflektoru kamer a fotoaparátů a hrdě reprezentovat státy všech účastníků? Poslední, ale neméně zajímavou pozicí je chaperon, pomáhal/a by si elitním mezinárodním atletům a doprovázel/a je.

Kde se přihlásit?

Přesná data, kdy a ve kterých městech se můžeš zapojit, samozřejmě nejen jako dobrovolník/dobrovolnice, najdeš na stránkách Run Czech. Pokud tě tato nabídka zaujala, určitě se neváhej ozvat na email dobrovolnici@runczech.com . Více informací také nalezneš webových stránkách Run Czech anebo Facebook skupině dobrovolníků!