EFA stipendia právě pro tebe

EFA – Evropské fórum Alpbach je unikátní projekt, který sdružuje mladé lidi z celé Evropy a umožňuje jim setkání s nejvíce inspirativními mysliteli z různých oborů. Ať už tvé srdce prahne po byznys světě, politice, občanské sféře nebo přírodních vědách, nenech si ujít tuto příležitost!

Každoroční událost

Už od konce druhé světové války se každoročně v jedné rakouské vesnici jménem Alpbach koná Evropské Fórum, na kterém se sejdou evropští decision makeři, a to z rozličných oborů. Všichni společně diskutují a budují vizi pro silnější a demokratickou Evropu. Letos se jedná o dny 17.-30. srpna, přičemž jsou rozděleny do více modulů. 

EFA
Ilustrační obrázek. Zdroj: https://www.alpbach.org/

Kritéria EFA

Stipendium může získat naprosto každý, bez ohledu na to, jaký obor tě zajímá, nebo z jakého prostředí pocházíš. EFA uvítá mladé lidi ze znevýhodněného socioekonomického prostředí, etnických menšin nebo LGBTQIA+ komunity. Nejen, že ti stipendium pokryje vstupenku, ale i ubytování a stravu.

O stipendium žádej, pokud splňuješ tato kritéria:

  • stipendium využiješ poprvé (pokud jsi se zúčastnil online za covidu, rovněž můžeš žádat)
  • zvládáš angličtinu minimálně na úrovni B2 a prokážeš to příslušnými dokumenty
  • je ti mezi 18 a 30 lety
  • zúčastníš se alespoň 11 dnů Fóra

Přihlášku si nerozmýšlej dlouho, deadline je ve čtvrtek 28.3. Komise vše posoudí, přihlížet bude na tvé motivace či zkušenosti. Dále nezapomeň prozkoumat web, Instagram nebo LinkedIn.

Každoročně na fórum zavítá kolem 4000 účastníků z přibližně 100 zemí světa. Asi 600 z nich jsou právě
držitelé stipendií.

EFA

Zkušenost Otty

Otto Eden se zúčastnil EFA loni v létě. Během dvou týdnů se seznámil a spřátelil se stovkami mladých lidí a profesionálů, měl možnost s nimi chodit na workshopy, panelové diskuze, túry ale i párty. Během fóra konfrontoval politiky z Evropského parlamentu, především ohledně jejich prázdných slov. Oslovil také ředitele Raiffeisenbank International, nebo se dotknul tématu podnikání v Rusku, a tím nepřímé podpory války na Ukrajině.

Měl možnost prodiskutovat různá témata na baru s členy představenstva bank i velkých firem. Alpbach pro něj byl plný zážitků, zkušeností a nových vědomostí. Každý si z fóra odnese to, co chce, přizpůsobí si program tak, aby mu vyhovoval.

Jak říká sám Otto: „Každý odjede nadšený a s přáním se na Alpbach vrátit!“