It’s on you – výměna mládeže ve Slovinsku


Po velmi úspěšném minulém ročníku se vrací výměna mládeže „It’s on you“ v termínu 6. – 17. května! Je ti od 16 do 23 let? Tak pojeď do Slovinska, kde se spojíš s přírodou, poznáš nové lidi a získáš novou zkušenost.

It’s on you – Youth Exchange

Co je to Erasmus+ výměna mládeže a komu je určená

Jedná se o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie. Představit si to můžeš opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si nějakou srandu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu zažiješ strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den, co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe už nebude noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků).

It’s on you

V rámci tohoto projektu se pokusíte lámat stereotypy a překonávat společenská tabu pomocí zábavných úkolů a aktivit plných kreativity a výzev! Zúčastníte se debat, zapojíte se do tvorby médií, objevíte nové kultury a jídla, a dokonce i třeba překročíte hranice své komfortní zóny. Tato výměna stojí na myšlence, že kultura a umění mají moc měnit svět. Stereotypy jsou přesně to, co tuhle myšlenku zpomaluje, a vy budete mít prostor najít způsoby, jak s nimi bojovat. A nezapomeňte na speciální odpojení od technologií, které vám pomůže se propojit s přírodou a lidmi okolo.

Důležité informace

🌍 Místo: Idrija, Slovinsko
📅 Datum: 6. 5. – 17. 5. 2024
🚌 Doprava: Hrazena do 180 EUR. Při využití GREEN TRAVEL = zelený způsob dopravy (cestování vlakem/autobusem) do 210 EUR.
🏠 Ubytování, strava a program je hrazen.

Více informací se dozvíš v infopacku.

ESC dobrovolničení v Itálii
Z našeho archivu.

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který už výměnu mládeže zažil a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 18+Leader může být osvobozen od účastnického poplatku.

5 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 16-23 let (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se zúčastnit mezinárodních projektů nebo ty, kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Před projektem si společně s ostatními účastníky uděláme informační online hovor.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit, rádi tě upřednostníme.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže ve Slovinsku vyžaduje přihlašování přes tento formulářTermín vyplnění je do 31. 3. 2024 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.
V případě dotazů můžeš psát na julie@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Projekt byl financován programem Erasmus+.