Letní „tábor“ ve Finsku

Prázdniny klepou na dveře, strávíš je s Mladiinfo a pojedeš na Erasmus  „tábor“ ve Finsku? Projekt za polárním kruhem čeká na tebe!

Proč říkáme  „tábor“ ve Finsku?

Správně se jedná o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie, ale ne každý to zná a my to chceme přiblížit i nováčkům. Představit si to můžeš opravdu jako letní tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si nějakou srandu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu máš strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sama sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe nebude už noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků). Učíš se pomocí her, simulací, interkativního programu a taky hlavně tím, že si dané věci přímo vyzkoušíš.

Více detailů o Erasmus+ výměně mládeže si můžeš přečíst v našem nadupaném průvodci. Spoiler alert! Ubytování máš zdarma, jídlo taky a cestovné ti bude proplaceno do výše €360. Skvělá příležitost jak se podívat do Finska, aniž by člověk musel před tím rok tvrdě šetřit z kapesného. 

Ilustrační foto. Autor a zdroj: Mindfulness in Youth Work

O čem bude tento konkrétní projekt

🌍Místo: Vasatokka, Inari, Finsko (za polárním kruhem)

📅Datum: 1. 7. (příjezd) – 9. 7. 2022 (odjezd zpět) 

Projekt byl na základě rozhodnutí Finské organizace odložen na podzim 2022, předpokládaný termín je 21. 10.- 29. 10. 2022. V srpnu budeme kontaktovat všechny přihlášené, zda mají o projekt zájem. 

Každý projekt má svoje určité téma, abys dokázal/a dopředu říct, zda tě to bude bavit nebo ne. Náš „tábor“ ve Finsku se jmenuje Green Steps. Obklopený/á nádhernou finskou přírodou se budeš učit, jak být k přírodě více šetrný, jak ji udržitelně využívat ve svůj prospěch a jak z ní čerpat energii. Slíbit můžeme taky trochu neškodného aktivismu, kdy budeš s celou skupinou připravovat eko událost pro celé městečko. Nudit se určitě nebudeš.

Koho hledáme.

2 VEDOUCÍ = LEADERY, který už na výměně mládeže byli a mají s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 18+. 

10 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 15-17 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře či dalším stuidu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 3. 6. 2022 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek* 600 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 9. 6. 2022 bude nutné si zakoupit jízdenku/ letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). Předběžně dáváme na vědomí, že večer v úterý 7. 6. si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže ve slovinsku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 2. 6. 2022.  Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Pro dotazy ohledně této výměny mládeže se neostýchej kontaktovat Elišku na kancelar@mladiinfo.cz

* Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen. Účastnický poplatek je nevratný. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.