Mladiinfo hledá účastníky na bombastickou výměnu mládeže! Tenhle projekt o fungování EU tě bude fakt bavit, slibujeme!

Co je to výměna mládeže?

Výměna v tomto případě neznamená, že pojedeš na týden do cizí rodiny a naopak pak přivítáš u sebe doma jiného studenta. Tento projekt financovaný Erasmus+ si můžeš představit jako „tábor“, kde je cílem se naučit něco nového a poznat jiné lidi z celé Evropy. Nemusíš se bát, učení neprobíhá ve školních lavicích, ale pomocí her nebo interaktivních workshopů. Na projekt se jezdí v národních týmech, většinou 4 účastníci a 1 leader. Klidně se přihlas jako jednotlivec, se zbytkem týmu tě seznámíme před odjezdem. Atmosféra je vždycky velmi uvolněná a rodinná, na nic si nehrajeme. Nosíme klidně i tepláky a papuče. Nejde tedy o profesionální seminář či konferenci.

Ubytování a jídlo máš zdarma a všechno zařízené, přesně jako v mamahotelu. Budeš mít také proplacenou cestu na/z projektu, cca €20 v závislosti na tvé vzdálenosti od místa konání projektu.  Také si nemusíš kupovat žádné vybavení, všechen materiál bude k dispozici. Od účastníků nevybíráme žádné finanční poplatky.

A proč teda to slovo výměna? Nečekej, že každý den před tebe předstoupí nějaký zkušený lektor nebo trainer, ale program si pro sebe vytvářejí účastníci také sami, aby se mohli učit i od sebe navzájem. Neboj, se vším ti pomůžeme.

E-YOU: It is up to you!

A co ti může přinést náš projekt o fungování EU? Shrnuli jsme do následujících bodů to, co se můžeš s námi naučit:

  • Jak fungují důležité instituce Evropské unie
  • Jak se zapojit do dění v EU a jaké příležitosti se dají využívat
  • Jak získat v Bruselu stáž nebo dokonce si tam najít v některé instituci zaměstnání

Po skončení projektu obdržíš certifikát youthpass. Dozvíš se více o neformálním vzdělávání a youthpass ti pomůžeme vyplnit, aby tam bylo všechno, co ses naučil/a. Přiložit si to pak můžeš k životopisu, až se budeš ucházet třeba o tu stáž v Bruselu. 

Důležité informace – datum, místo, Covid-19

Ve svém kalendáři si zarezervuj prosím celý týden od 13. února 2021 (příjezd pozdě odpoledne/ večer) do 19. února 2021 (odjezd ráno po snídani). Projektu je nutné se zúčastnit v celé jeho délce. Projekt pořádáme v České republice, konkrétně v obci Moravec na Vysočině. Jestli jsi zvědavý/á, mrkni se klidně na web ubytování. Ubytovaný/á budeš na sdílených pokojích, kluci a holky zvlášť. I přes místo konání bude projekt mezinárodní! Seznámíš se s dalšími lidmi ze Španělska, Řecka, Slovinska a Rumunska. Dohromady nás bude 30. 

Musíme také zmínit restrikce kvůli stále pokračující pandemii. Každý účastník musí být plně očkovaný (pokud mu to zdravotní stav dovoluje) a také si před projektem udělat PCR test, který je nyní 2x měsíčně zdarma. Výjimku z očkování mají ti, co Covid prodělali nedávno. Během projektu si také dovolíme tě otestovat samotestem, abychom zaručili bezpečené prostředí pro všechny účastníky. Organizovat projekt pro 30 osob v této situaci není vůbec jednoduché, a proto tě prosíme o respektování těchto opatření a také všech, které budou v dané době v ČR platit z nařízení vlády. 

Archiv Mladiinfo ČR

Přihlaš se na náš projekt o fungování EU ještě dnes!

Přihlásit se můžeš, pokud:

  • máš trvalý pobyt v ČR
  • je ti mezi 18 -30 lety (včetně)
  • splňuješ všechna Covid kritéria (infopack str. 11)
  • domluvíš se alespoň trochu anglicky (neboj, zbytek českého týmu ti bude pomáhat, pokud angličtinu nemáš úplně zmáknutou)
  • jsi ochotný/á  se aktivně podílet na projektu před i po jeho skočení
  • poctivě si přečeteš infopack k tomuto projektu
  • vyplníš náš přihlašující formulář  – raději neotálej, kdo dřív přijde… (přihlašování je pro tuto uzavřeno)

Máš kamarády ve Španělsku, Řecku, Slovinsku či Rumunsku a chceš jim projekt doporučit? Budeme jenom rádi! Na konci infopacku najdou informace o svých národních vysílajících organizacích. 

Máš nějaké otázky? Klidně se na nás obrať na emailu kancelar@mladiinfo.cz a se vším ti poradíme. Těšíme se na tebe! Jestli ještě váháš, zda se přihlásit, tak třeba tě přesvědčí článek od našeho účastníka Pepy, který na počátku vůbec nechápal, proč na ty Erasmy někdo jezdí…

 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.