Akademie pro začínající podnikatelky 2

Máš hlavu plnou podnikatelských nápadů a ráda bys začala svůj vlastní byznys, ale nejsi si jistá, jak začít? Akademie pro začínající podnikatelky ti může otevřít dveře ke tvým snům.

O co se jedná?

Akademie pro začínající podnikatelky (ve zkratce AWE) je projekt realizovaný za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě. Jeho záměrem je, aby ženy naplnily svůj ekonomický potenciál. Jediná organizace, která tento projekt realizuje v České republice, je Business & Professional Women CR (BPWCR). AWE v ČR byl dokonce hodnocený jako jeden z neúspěšnějších ze všech zapojených zemí. V roce 2021 se studijní programy AWE objevily ve více než 75 zemích a otevřely tak cestu podnikání pro 70 000 žen

Jak probíhá studium?

DreamBuilder

Studium je založené na programu DreamBuilder, který vyvinula prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Program probíhá 6 měsíců(od ledna do června),  a účastnice v něm postupně získají přístup ke 13 anglickým videím. Kromě toho také každý týden probíhají pravidelná setkávání s lokálními facilitátorkami. V prvním ročníku se těchto rolí v ČR ujaly podnikatelky a členky organizace Ingrid Šůrová, Bohdana Goliášová a Lenka Daňková. Po úspěšném absolvování programu získají účastnice certifikát zmíněné prestižní americké instituce. 

akademie pro začínající podnikatelky
Facilitátorky prvního ročníku. Zdroj: BPWCR
Mentoring

Program AWE je také doplňovaný tematickými workshopy a mentoringovou podporou, která může začínajícím podnikatelkám pomoci na jejich cestě.

Komunita

Účastnice si mohou vyzkoušet styl výuky používaný v USA. Program poskytuje vzdělávací zdroje pro ženy a pro usnadnění studia BPWCR doplňuje program průvodkyněmi. S cílem zajistit růst a úspěch malého podnikání je lokalizují od místních podnikatelek, manažerek a klíčových osobností. V roce 2021 se do programu přihlásilo 193 uchazeček. 47 z nic bylo vybráno a 45 program úspěšně dokončilo s hotovými byznys plány a rozvíjejí své podnikatelské projekty. Studijní program AWE se objevil ve více než 75 zemích a otevřel cestu podnikání pro 70 000 žen. 

akademie pro začínající podnikatelky
Úspěšné absolventky prvního ročníku AWE. Zdroj: BPWCR
Letošní druhý ročník

Přihlášky na druhý ročník akademie pro začínající podnikatelky se přijímají do 9. ledna 2022 na této adrese. Cena studia je 1300 Kč. Úspěšné absolventky získají certifikát prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Navíc v závěrečné soutěži získá nejlepší projekt finanční podporu 50.000 Kč. Součástí programu je vedle dalších doprovodných workshopů také vstupenka na 13. ročník konference Equal Pay Day pořádané BPWCR. Zároveň účastnice získají přístup do uzavřené FB skupiny, kde se setkají s  facilitátorkami i účastnicemi prvního ročníku.