Erasmus+ projekt ve Slovinsku

Jaké máš plány na září? Tenhle Erasmus+ projekt ve Slovinsku se už klepe na tvoji přihlášku!

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo zdarma. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, skauty, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

Connect To Nature

Datum a místo konání

Totot Erasmus+ školení pořádá naše spřátelená organiazace MC Idrija se sídlem 🌏v Idriji v západní části Slovinska. Projekt se koná 📅od 19. 9. (příjezd) do 25. 9. 2022 (odjezd). Pozdější příjezdy na projekt nebo dřívější odjezdy z osobních/ pracovních důvodů nejsou možné, účastník se musí zúčastnit školení v celé jeho délce. 

Cestovní náklady ti budou proplaceny do výše €180 za obě cesty dohromady. 

Téma tohoto Erasmus+ školení

Obsah školení se vztahuje k outdoorovým aktivitám pro mládež, jako k užitečnému a atraktivnímu vzdělávacímu nástroji. Během školení se od zkušených pracovníků dozvíš, jak sestavit a outdoorový program pro mládež, jak celý program postavit na bázi neformálního vzdělávání, jaké aktivity připravit a jak, atp. Zde si můžeš prohlédnout celý 💌infopack, kde se dozvíš více infomací. Nemusíš být profesionálním skautem od narození, ale buď připraven/a na dávku outdooru se vším co k tomu patří, např. spaní ve stanu. 

Foto z uplynulého projektu Mladiinfo ČR

Koho hledáme

🦸‍♂️1 VEDOUCÍHO = LEADERA/KU,

který/á už na výměně mládeže byl/a, má zkušenosti s vedením workshopů a rád/a by se v tomto zdokonalil/a. Leader/ka by měl/a být k dispozici k předprojektovému setkání, tzv. APV (Advance Planning Visit). APV se koná na stejném místě, tedy v Idriji, od 24. do 27. 8. 2022.

Jaká je výhoda být leaderem a zúčastnit se přípravné návštěvy? Každý leader získá jedinečnou příležitost se podílet na chodu projektu, zlepší svoje komunikační a organizační schopnosti, procvičí svoje soft-skills dovednosti. Kdy jindy nakouknout pod pokličku Erasmus+ projektům, když ne v této uznávané a dobře fungující organizaci, která své projekty dělá kvalitně? 🙂 

👨‍🎓3-4 ÚČASTNÍKY,

kteří jsou plnoletí a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěs hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Podmínky účasti:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • kladný vztah k přírodě
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 21. 7. 2022 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 26. 7. 2022 bude nutné si zakoupit jízdenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). Předběžně dáváme na vědomí, že ve čtvrtek 21. 7. v 18:30 si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš hned po přihlášení. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Přihlas se na Erasmus+ projekt ve Slovinsku ještě dnes

Tento Erasmus+ projekt ve Slovinsku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 19. 7. 2022.  Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.