Pohlednice online

Léto se pomalu blíží, ty vyhlížíš nejlepší dovolenkové destinace a už teď se těšíš, až budeš na pláži popíjet drink s deštníčkem? Na Instagramu to bude vypadat skvěle, ale co letos svou hru pozdvihnout na vyšší úroveň? Spoj modernu a retro a pošli letos pohlednici online – potěší mámu, babičku a kámošky, které zůstaly sedět doma!

Jak je to dlouho, co jsi někomu poslal/a pohled? Dřív nezbytná součást rodinných dovolených i dětských táborů už je pár let spíš retro vzpomínkou, která se týká jen těch největších srdcařů. Patříš mezi ně? Skvělé! Čti dál, protože pohlednice online ti nabídne úplně nové možnosti. Pokud ti pohledy už dávno nic neříkají, dost možná v nich teď najdeš zalíbení. 

pohlednice online
Ilustrační obrázek. Autor: Nick Fewings. Zdroj: Unsplash.com

Pohlednice online od České pošty

Česká pošta spustila možnost posílat pohlednice online již před několika lety a za tu dobu službu pořádně vymazlila. Princip je jednoduchý. Prostřednictvím webových stránek nebo aplikace (dostupné pro iOS i Android) nahraješ fotku ze svého telefonu. Na výběr máš ze tří formátů, ve kterých má být výsledná pohlednice vytištěná. Přidat můžeš taky tematický rámeček. Stejně jako u klasické pohlednice napíšeš vzkaz, pozdrav nebo přání (pokud nebudeš vědět, co napsat, pánové Uhlíř a Svěrák ti v písničce „Barbora píše z tábora“ dodají inspiraci). 

Na poště pohlednici ve vysoké kvalitě natisknou a do tří dnů odešlou. Celá legrace tě bude stát něco přes třicet korun. 

Od standardní pohlednice se tedy příliš neliší cenou, délkou doručení ani radostí, kterou příjemci udělá. Umožní ti ale místo tradičních a někdy okoukaných pohlednic vybírat z vlastní fotky. Příroda, selfíčko nebo třeba oběd, který ti naservírovali v místní restauraci (s poznámkou, že od maminky stejně chutná nejlíp navíc získáš další bonusové bodíky). 

pohlednice online
Pohlednice online. Zdroj: pohledniceonline.cz

Tip navíc

Kromě pozdravů z dovolené můžeš tuhle službu využít také pro další příležitosti. Co třeba rozesílání pozvánek na narozeninovou party? Nebo sraz ze základky po dvaceti letech, kde pohlednici bude vévodit fotka tvojí třídy z prvního stupně? Adresu doručení v takovém případě ani nebudeš muset vyplňovat ručně, služba umožňuje také možnost např. importu z Excelu. 

Podobné služby nabízí také několik dalších firem, z vlastní zkušenosti ti však doporučíme tu od České pošty. Poměr cena/výkon/uživatelská přívětivost rozhodně hraje v její prospěch. 

A kdyby tě posílání pohledů chytlo, máme pro tebe tip, jak z něj udělat plnohodnotné hobby jménem Postcrossing.