Ekoprojekt v Řecku

Zatím si váhal/a s účastí na Erasmus+ projektu? Zkus tentoo ekoprojekt v Řecku.

Spřátelená organizace Orfeas, kam již několik let vysíláme české dobrovolníky, pořádá Erasmus+ výměnu mládeže s názvem „Build Ecotopia!“. Jak název napovídá, během projektu se účastníci budou věnovat způsobům, jak chránit životní prostředí a jak omezit lidskou ekologickou stopu. Naučíš se lifehacky, jak neplýtvat jídlem, jak se udržitelně oblékat a těšit se můžeš i na exkurzi do muzea. Na památku si zvládneš vyrobit i tašku na nákup ze starého trička.

Tyto výměny mládeže pod programem Erasmus+ se nesou v duchu neformálního vzdělávání – učit se budeš pomocí her, diskuzí, sdílení dobré praxe, praktických ukázek a vlastní tvorbou. Věř, že každý může nějak k ochraně planety přispět, a i ty nejmenší krůčky jednotlivců se počítají. Nevěříš? Pojeď a můžeš se přesvědčit.

Detailní informace si můžeš přečíst 📑v tomto předběžném infopacku.

Datum a místo konání

Výměna mládeže se koná 📅 od 18. 9.  16. 9. (příjezd večer) do 25. 9. 23. 9. 2022 (odjezd po snídani). Ubytování je v oblasti města Xylokastro, kde organizace Orfeas sídlí. Přesné místo ubytování bude ještě upřesněno. S nákupem letenek a jízdenek ti budeme asistovat.

Ilustrační foto. Autor: Shirley810. Zdroj: Pixabay.com

Koho hledáme na tento ekoprojekt v Řecku

🦸‍♂️1 VEDOUCÍHO = LEADERA/KU, který/a už na výměně mládeže byl/a, má zkušenosti s vedením workshopů a rád/a by se v tomto zdokonalil/a. Leader/ka by měla být k dispozici k předprojektovému Skypu s ostatními leadery a organizátory + aktivně komunikovat, pokud mu přijde email či zpráva ohledně projektu. Leader/ka musí být starší 18 let, avšak horní věková hranice stanovena není. Leader/ka musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR. Výhodou bude dobrá angličtina.

👨‍🎓5 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 18 a 30 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěs hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 26. 7. 2022 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 31. 7. 2022 bude nutné si zakoupit jízdenku/ letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). Předběžně dáváme na vědomí, že ve středu 27. 7. v 19:00 (odloženo) si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd.

Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš hned po přihlášení. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Přihlas se na Erasmus+ ekoprojekt v Řecku co nejdříve

Přihlásit se musíš přes tento formulář. Přihlašování ukončeno. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.