FutureMe – dopis od tebe pro tebe

Kdy jsi naposledy poslal/a někomu dopis? A kdy jsi naposledy poslal/a dopis sobě? Díky službě FutureMe můžeš posílat dopisy, které se odešlou až za tebou stanovenou dobu. Naplánuješ tak pro sebe příjemné překvápko nebo třeba připomínku, aby ses konečně pustil/a do psaní té seminárky, kterou už týdny odkládáš.

FutureMe

Webovky Futureme.org  fungují už 20 let. Za tu doby si lidé napsali tisíce dopisů. A některé z nich se dokonce ještě ani nedoručily. Dobu odeslání si totiž můžeš klidně stanovit na 30 let. Dopis můžeš poslat jako veřejný tak, aby si jej přečetli i ostatní. To třeba když bys chtěl/a všechny podpořit, aby se o zkouškovém nevzdávali. Pokud své myšlenky s nikým sdílet nechceš, dopis můžeš napsat také jako soukromý. Jednoduše si pak nastavíš, za jak dlouho ti má dopis přijít. Pak už na něj můžeš zapomenout a nechat se za stanovenou dobu překvapit.

Nemáš žádný omezený počet dopisů, které si můžeš poslat. Služba je zdarma

FutureMe. Zdroj: futureme.org

Jak FutureMe využít

Příležitostí a důvodů, kdy a proč sám sobě napsat dopis, je spousta. Můžeš si předepsat jeden dopis nebo celou sadu, která ti pomůže k dosažení tvého cíle. V lednu si tak můžeš napsat přehled, proč a do jakých předsevzetí se letos pouštíš. V březnu si nastav připomínku, ať to nevzdáváš. Na červen si naplánuj pochvalu a na září bilancování, jak ti předsevzetí změnilo život. Učíš se cizí jazyk? Napiš pro sebe pár vět – jazyk si procvičíš, připomeneš si své začátky a hlavně uvidíš, jak moc ses od napsání dopisu posunul/a. Stěžují si lidé kolem tebe, že zase na Vánoce nedostali všechno to, co si přáli? Napiš si po Vánocích seznam jejich tužeb a nastav si datum na začátek adventu. Nejen že budeš vědět co kupovat, ale také se popoženeš, abys tentokrát vánoční nákupy nenechával/a na poslední chvíli.

Důležité je, že s největší pravděpodobností zapomeneš na to, že sis vůbec nějaký dopis napsal/a. Čeká tě tak příjemné překvapení v podobě zprávy, kterou třeba zrovna v danou chvíli budeš potřebovat. 

Můj milý deníčku,…

FutureMe ti nabízí prostor, kde se můžeš vypsat ze svých aktuálních pocitů, myšlenek, tužeb a přání. Taková malá terapie jen pro tebe. Ale s přidanou hodnotou, která ti umožní se k zápisu vrátit až za nějaký čas. Jako prasátko, do kterého si střádáš korunky. Taky je nejdřív nastřádáš a až pak vybereš. Hoď všechno na (elektronický) papír – jako když jsme za dávných dob psali své deníčky. Vyčisti si hlavu a pošli myšlenky do zapomnění. Pak, až bude správný čas, se k nim zase vrať. (Brumbál se svou Myslánkou schvaluje!)

Ilustrativní obrázek. Autor: geralt. Zdroj: pixabay.com

Tip na závěr

Pokud se ti líbí koncept, který FutureMe představuje, ale samotné rozhraní tě nezaujalo, čti dál. Podobnou funkci můžeš využít ve svém e-mailu. Tak například Gmail ti nabídne možnost odeslat e-mail až v konkrétní datum a čas. Můžeš tedy sám sobě napsat e-mail, nastavit jeho odeslání na 31. prosince a až na Silvestra se ti zobrazí v přijaté poště.