#2 Jak prožít léto smysluplně?

Není čas ztrácet čas! Pokračování šťavnatých tipů, co s létem, je tady!

Cestování

Máš čas, ale to, co ti chybí k dokonalému cestování, jsou finanční prostředky? Za mě je nejlepší rada: „Měj oči otevřené.“ Sleduj levné letenky a jízdenky, koukej na stipendia nebo výměny mládeže, které najdeš i u nás na webu. Vyhledávej aktivně příležitosti! Pokud máš kamarády či známé v destinaci, kterou chceš objevit, neváhej a zeptej se na nocleh, i kdybys měl/a spát na zemi!

Můžeš zkusit Couchsurfing, online databázi lidí z celého světa, kteří nabízí levné ubytování. Jak už název napovídá, může se jednat třeba jen o volný gauč v obýváku. Členství v komunitě couchsurferů sice stojí nějaký peníz, ale stále se to vyplatí. Znáš housesittingové nabídky? Můžeš tak bydlet u hostitele, který je sám na dovolené. Ubytování je tak velmi levné, ne-li zadarmo. Často se k němu pojí nějaké závazky, třeba péče o domácí mazlíčky.

Ilustrační obrázek. Zdroj: unspleash.com. Autor : Charlotte Noelle

I u nás máme nekonečno nádherných míst a dovolená v Česku může být stejně hezká jako kdekoli jinde na světě, navíc domluva ubytování v mateřštině bude vždy jednodušší…

Pokud máš špatný orientační smysl, není nic lepšího než naplánovat výlet do lesa! Ne vážně, zkus si naplánovat jednoduchou trasu, na které nebývá liduprázdno a vzít do party kamaráda skauta. Uvidíš, že orientace v mapě není tak těžká, a okusíš kousek z trempského života.

Léto jako čas pro seberozvoj

Léto přímo vybízí k učení se nových věcí, ať už je to programování, marketing, macramé, keramika nebo cokoli dalšího, existuje celá řada prezenčních nebo online kurzů.

Možná se ti stalo, že jsi na začátku školního roku něco tak úplně nepochopil/a, a to ti pak celou dobu ztrpčovalo život. Léto je ideální čas na to všechno dohnat. Stojí za to si třeba doplnit gramatiku cizího jazyka, protože její základy budeš potřebovat celé další studium… Pokud už teď víš, co se asi bude dělat ve škole příští rok, připrav se, udělej si náskok, ať je pro tebe začátek roku co nejméně stresující.

Ilustrační obrázek. Zdroj: pixabay.com

Léto je perfektní čas na to začít se intenzivně učit nový jazyk. Zkus se ale vyvarovat tomu, že si jednoho dne náhodně stáhneš Duolingo a po měsíci to zase vzdáš s tím, že tvoje španělština skončila na frázích, které ani nevyužiješ. Zjisti si něco o jazyku, jak moc je těžký, k čemu ti bude, jak při jeho učení postupovat!