Školení ve Slovinsku – práce s mládeží

Jsi nadšený z možnosti pozitivně ovlivnit životy mladých lidí? Sníš o vytváření významných spojení s mládeží? Pokud ano, máme pro tebe vzrušující příležitost! Přidej se k nám na neuvěřitelné cestě učení, růstu a výměny zkušeností, kdy se ponoříš do jádra práce s mládeží na ulici. Ať už jste zkušený pracovník s mládeží nebo teprve začínáš, tento projekt slibuje získání nezbytných dovedností, znalostí a praktických poznatků pro zlepšení života mladých lidí.

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo zdarma. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, skauty, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

Street youth work

Co tě čeká a co se na školení naučíš? Posílíš své kompetence i sebedůvěru. Získáš cenné dovednosti, které ti umožní účinně oslovit mladé lidi a ty, kteří mají méně příležitostí. Naučíš se, jak lépe pochopit potřeby mladých lidí a jak jim efektivně pomáhat na jejich životní cestě. A nebude to jen o učení, během tréninkového kurzu si vyzkoušíš nějaké znalosti i v praxi. 

Důležité informace

🌍 Místo: Idrija, Slovinsko
📅 Datum: 16. 10. – 22. 10. 2023
🚌 Doprava: 180 EUR (doprava je hrazena do maximální částky 180 EUR), upřednostňuje se green travel (autobus, vlak nebo sdílené auto)
🏠 Ubytování, strava a program je hrazen. 

Více informací se dočtete v infopacku zde.

Příležitost ve Slovinsku
MC van – pop up hřiště. Zdroj: Mladinski center Idrija

KOHO HLEDÁME

4 účastníky,

kteří jsou plnoletí a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. 

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Podmínky účasti:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem).

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Jak se přihlásit na školení

Tato školení v Řecku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 12. 8. 2023 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.
V případě dotazů můžeš psát na eliska.nemcova@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.