#1 Jak prožít léto smysluplně?

Prázdniny jsou v plném proudu, dva nebo tři měsíce, které utečou ze všech nejrychleji. Víme, že studentské léto je úsek roku, který skutečně nemá obdoby, nabízí nekonečno příležitostí a možností. Je spjaté s těmi nejlepšími zážitky a zkušenostmi. Jak ho tedy prožít smysluplně a naplno, abys na konci nelitoval/a promarněného času?

Co ti dává smysl

Mysli na to, co vnímáš ty jako smysluplné… Pro někoho to může být co nejvíce práce a produktivity, pro někoho zase relax a zážitky. Cílem smysluplného léta není mít co nejvíce věcí hotových, ale cítit spokojenost, když se za uplynulým létem ohlédneš.

Plánuj

Vezmi si k ruce diář a vyznač si pevné události ve tvém kalendáři – všechny tábory, dovolené, práce, akce apod. Díky tomu uvidíš, kolik „volných“ dnů tě ještě čeká. Pomůže ti to v plánování dalších letních dobrodružství.

Není od věci následovat trend bucket listů- tedy seznamů toho, co chceš v létě stihnout. Třeba, naučit se alespoň trochu francouzsky, vidět východ slunce nebo přespat po širákem. Jestli tě trápí prokrastinace, doplň si k nim datumy, ať máš jistotu, že nic neodložíš.

Táborový vedoucí, proč a jak se jím stát

Největší letní klasika – tábory. A co se zapojit „z druhé strany“? Spousty týmů vedoucích ještě shání někoho do party. Není nic neobvyklého, že na poslední chvíli nějaký vedoucí svojí účast odřekne. Skvělým zdrojem je třeba tato facebooková skupina. Případně prozkoumej tyto webové stránky

Stojí to za to?

Děti jsou upřímné, nastaví ti zrcadlo, ve kterém uvidíš, jak tě ostatní vnímají, a jestli máš přirozenou autoritu. Až budeš odjíždět, pochopíš, v čem máš rezervy…

Tábory jsou obrovsky cenným výstupem z komfortní zóny. Nejen nováčky, ale i ostřílené táborníky každý rok zaručeně něco překvapí. Tábor tě naučí jednat pohotově s chladnou hlavou, vymyslíš nová a neotřelá řešení, objevíš cesty, jak děti pro něco nadchnout. Povedeš tým a možná vyřešíš i konfliktní situace. Nakonec možná zjistíš, že děti se od dospělých v mnohých věcech vůbec neliší, a to, co se naučíš při práci s nimi, určitě ještě využiješ.

zdroj: pexels.com

Léto jako příležitost

Zážitky a noví přátelé. Většinu táborových vedení tvoří mladí aktivní lidé plní nápadů, mezi nimiž často vznikají přátelství na celý život. I když jako táborový vedoucí nějak významně nezbohatneš, tvoje práce bude mít rozhodně smysl!

Další tipy si můžeš projít v pokračování článku!