Projekty, kam se podíváš! Počti si o zkušenostech účastníků nabitého projektu o minimalismu v nádherném Turecku.

Less is more

Náš český tým se vydal na projekt s názvem Less is More v tureckém Erzurum. Hlavní myšlenkou tohoto projektu bylo objevení všeho souvisejícího s tématem minimalismu. Program byl velmi pestrý, v rámci zajímavých workshopů a aktivit jsme se společně snažili přijít na způsoby, které by nám mohly pomoci minimalismus aplikovat i v našem běžném životě. Zároveň jsme se zaměřili na globální problémy, včetně toho, jak by šlo šetrným stylem pomoci.

Less is more
Less is more. Zdroj: Archiv účastníků

Zapojení lokálních obyvatel

Jedno odpoledne jsme se ve skupinách vydali vést rozhovory s lokálními lidmi různých věkových kategorií. Zajímalo nás zapojení minimalismu v jejich životě. Bavila nás osobní setkání „face to face“, která nám dala možnost lépe poznat místo, život a myšlenky lidí v Erzurum.

Kulturní večery

Během kulturních nocí jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o Gruzii, Francii, Belgii, Turecku a Španělsku. Zároveň jsme měli možnost poznat lépe jejich kulturu, lokální jídlo a vyzkoušet si tradiční tance. Věřte tomu nebo ne, dokonce i typický turecký svatební obřad. Během naší české noci se ostatní účastníci naučili polku s mazurkou, a že jim šla! 

Less is more
Less is more. Zdroj: Archiv účastníků

Výlet za tureckou přírodou

Jeden den nám turecká organizace zorganizovala výlet do přírody a na vodopády Tortum, což byl pro všechny nezapomenutelný zážitek. Později odpoledne jsme se přemístili do historického centra Erzurum, kde jsme navštívili různé památky a strávili zbytek večera. 

Samotný projekt nám toho hodně dal, ať už zážitky a vzpomínky nebo nová přátelství… Především však zamyšlení nad námi samotnými nejen v rámci minimalismu.