Zapoj se do enviro konference o budoucnosti klimatu

Hnutí Brontosaurus na oslavu 50. výročí svého fungování organizuje konferenci Naděje pro Zemi: Hlas mladé generace v environmentálním hnutí. Zabýváš se otázkami ochrany životního prostředí a její budoucnosti?
26. a 27. ledna 2024 
se v prostorách FSS Masarykovy univerzity v Brně o tématu můžeš dozvědět spoustu informací od zajímavých hostů na přednáškách a seminářích. Zapoj se do workshopů, diskusí, komunikuj témata s dalšími účastníky konference a rozšiř své obzory!

Znáš už Hnutí Brontosaurus?

Hnutí Brontosaurus je spolek sdružující mladé lidi, který se aktivně zabývá ochranou životního prostředí, kulturním a historickým dědictvím. Spolek pořádá nejrůznější akce, kurzy a přednášky a nabízí možnost zúčastnit se výjezdních zážitkových a dobrovolnických akcí každému, kdo má chuť a zájem přiložit ruku k dílu. V rámci své činnosti slaví spolek výročí 50 let svého fungování a k této příležitosti pořádá konferenci nabitou pestrými přednáškami, zajímavými hosty a doprovodným programem.

Bohatý program s tématem klimatu!

Na akci si můžeš poslechnout přednášky a semináře, a následně diskutovat své myšlenky na témata:

  • Fakta o klimatu: co víme o změně klimatu a co má podle analýz smysl dělat (Petr Holík)

  • Role mladých lidí v environmentálním hnutí (Bohuslav Binka)

  • Přístupy k řešení environmentálních výzev (Martina Paulíková, Filip Šálek, Lukáš Dubec)

  • Náš hlas je slyšet (Martin Nawrath)

  • Obnova přírody! (Vojtěch Kotecký)

Sobotní dopoledne se můžeš zúčastnit řady aktivních praktických workshopů:

  • Komunikace environmentálních témat s veřejností (Bohuslav Binka)

  • Environmentální žal: jak pomoci sobě i lidem kolem mě (Martin Nawrath)

  • Nenásilná komunikace: jak mluvit o klimatické krizi bez konfliktů (Petr Holík)

  • Psychohygiena pro aktivisty: jak se o sebe starat a nevyhořet (Klára Vožechová)

  • a řada dalších.
Zdroj: https://konference.brontosaurus.cz
Zdroj: https://konference.brontosaurus.cz

 

Zapoj se i do moderovaných panelových diskusí, či sdílení dobré praxe, kde můžeš sdílet své myšlenky, názory, historky a zkušenosti s odborníky i dalšími účastníky.

Doprovodný program nabídne Jarmark enviro neziskovek a iniciativ, Čajovnu a chill out zónu. Na páteční Galavečer se můžeš těšit na koncert Julie Goetzové aka Zhilee s vernisáží výstavy Příběhy nadšení. Sobotní večer nabízí Aftertparty!

Kompletní harmonogram najdeš na stránkách akce. 

Hosté, kteří ti mají co předat

Bohatý program je provázen inspirativními hosty. Prozatímní výčet nabízí řadu odborníků zabývajících se tematikou všemi možnými způsoby, například osob z neziskových organizací, podcasterů, právníků, či psychologů.

Hosté Konference Naděje pro Zemi. Zdroj: https://konference.brontosaurus.cz

 

Nezapomeň na registraci!

Pro účast na konferenci je zapotřebí, aby ses zaregistroval/a prostřednictvím přihlášky. Vstupenky na oba dny jsou k dostání od 350 do 1 000 Kč. Cena se odvíjí od toho, zda jsi student, jestli jdeš sám, nebo chceš konferenci podpořit zakoupením sponzorského druhu vstupenky. Vstupenka ti pokryje vstup na všechny části bohatého programu, občerstvení, účast na pátečním galavečeru s vernisáží, rautem a koncertem, a v neposlední řadě se můžeš zúčastnit sobotní neformální afterpárty.

Pro více informací se seznam s webovými stránkami a sleduj událost na Facebooku!