Nezáleží, jestli se právě snažíš splnit svá předsevzetí, nebo prahneš po změně životního stylu. Pro veggie challenge je ten správný čas vždy!

Najít si správný směr

Stravovat se můžeš všelijak. Dlouhodobým hitem je například přerušovaný půst, který přináší spoustu benefitů, ale pokud chceš začít ještě trochu jinak, zkus měsíční challenge! Neziskovka ProVeg International přináší příjemnou výzvu, ve které si vybereš, jestli pouze omezíš konzumaci masa, nebo přejdeš na vegetariánskou či veganskou stravu.

Selský rozum

Člověk nemusí být nutně atomový fyzik, aby věděl, že každodenní jezení masa nedělá dobře jak tělu, tak životnímu prostředí, nemluvě o etickému pohledu na věc. Kvalitní bílkovinu nalezneme i v dalších potravinách, na které nadali dopustit ani naši předci – vločky, čočka, fazole… Z novějších dostupných alternativ určitě znáš tofu, tempeh, seitan nebo sojové kostky. Veganská či vegetariánská strava nemusí být finančně náročná, pokud se poohlédneš po základních potravinách.

veggie challenge
Zdroj bílkovin. Zdroj: FB ProVeg International

Recepty, kam se podíváš

Asi sám/sama víš, že o recepty není nouze. Ať už na tvých oblíbených sítích, facebookových skupinách nebo aplikacích. Nápady na bezmasá jídla najdeš i v appce pro veggie challenge od zmíněné neziskovky. Zjistíš, jak na veganský sýr z kešu, pohankového kubu nebo na dýňový hummus…

Challenge plná užitečných informací

Pokud se v appce zaregistruješ, čekají tě informace, které se rozhodně neztratí! Nejen, že si vybereš plán své výzvy, takže tě aplikace provede celou tvou cestou, ale také si můžeš naplánovat svůj jídelníček dopředu, nebo si přečíst články, které ti poradí, jak nahradit vejce či mléko, nebo tě naučí základy rostlinné stravy. Podporu nalezneš buď ve skupině pro účastníky výzvy nebo u koučky, kterou lze kontaktovat.

ProVeg aplikace veggie challenge. Zdroj: Aplikace Veggie Challenge

Uhlíková stopa

Pokud se zajímáš o svou uhlíkovou stopu, zkus mrknout na stránky BBC, kde najdeš zajímavou kalkulačku týkající se jídla. I když absolutní čísla uhlíkové stopy mohou mást, nikdy není na škodu si připomínat dopady běžně konzumovaných potravin.

Rozhodně nezapomeň na zdravý přístup, i malé krůčky ke zdravější verzi sebe sama i klimatu se počítají!