Staň se dobrovolníkem v organizaci InBáze a doučuj děti cizinců

Máš čas přibližně 2 hodinky týdně a hledáš smysluplné dobrovolnictví? Pak je tato nabídka přesně pro tebe! Doučuj děti cizinců češtinu a poznej kulturu jiné země. 

Ilustrační foto. Autor: Eric Haynes.

O co se jedná?

InBáze z. s., je organizace sídlící v Praze, která se zabývá pomoci migrantům/kám a jejich rodinám při začleňování se do společnosti v České republice.

Tato organizace hledá dobrovolníky, kteří by rádi využili svůj volný čas k doučování dětí cizinců. Děti potřebují pomoci především s českým jazykem a s vypracováváním domácích úkolů.

Doučování je individuální a zabere ti přibližně 60 – 90 minut týdně. Pomáhat dětem můžeš jak online (např. přes Zoom, Google Meet, či jinou platformu, která umožňuje video hovor), tak osobně v rámci rodin dítěte, nebo v jiných veřejných prostorách (např. knihovna, studovna ve škole), které ti určí organizace po vzájemné domluvě.

Děti mají mezi 5 – 18 lety a jejich znalost češtiny je různorodá. Některé děti se teprve učí mluvit česky, a jiné už ovládají češtinu velmi dobře, pouze potřebují dopomoct se psaním, čtením či se s správnou výslovností. 

Co získáš?

  • Cennou zkušenost do svého CV.
  • Potvrzení o praxi doučování dětí (pokud jej budeš potřebovat).
  • Dobrý pocit z toho, že jsi byl/a nápomocný/á dětem, které to ocení.
  • Možnost se seznámit s rodinou pocházející z jiné země a poznat tak novou kulturu a zvyky. 
  • Organizace InBáze z. s., ti nabízí úvodní kurz češtiny jako druhého jazyka, možnost supervizní podpory, a dodání veškerých potřebných materiálů k doučování. 
  • Možnost účasti na jiných kulturních a vzdělávacích akcích, které pořádá InBáze z. s. 
  • Prostor pro vlastní kreativitu v rámci organizace.

Máš zájem?

To je skvělé! V tomto případě prosím kontaktuj koordinátorku dobrovolníků Vilenu Taraskinu na e-mailu taraskina@inbaze.cz. Ta ti sdělí všechny podrobnosti a domluví se s tebou na tom, kdy budeš moci s doučováním začít.

Pokud ne, třeba se ti zalíbí jiná dobrovolnická zkušenost, kterou na našem webu propagujeme.