Pozvánka do Climate Heroes programu

Zajímáš se o ekologii a udržitelnější život? Máš vymyšlený nějaký ekoprojekt? Chtěl/a by ses dozvědět o tématu ekologie více? V tom případě je program Climate Heroes, pořádaný Nadací Partnerství, právě pro tebe!

O co se jedná?

Nadace partnerství, za finanční podpory EUKI, pořádá intenzivní vzdělávací program Climate Heroes určený pro mladé ve věku od 15 do 24 let. Účastnit se ho můžeš sám/sama nebo se svými kamarády či kolegy.. Program se zaměřuje na ekologii, současné problémy a na to, co můžeme všichni dělat pro naši planetu. Lektoři tvrdí, že se nejvíce naučíš vlastní praxí, a proto tě po dobu programu podporují v realizaci tvého vlastního projektu. Ale pozor, abys nezaspal/a přihlašování, uzavírá se 28.2.2022!

Climate Heroes
Climate Heroes program. Zdroj: stránky Nadace Partnerství.

Co na hrdiny a hrdinky čeká?

Nabitý program se skládá z diskuzí, přednášek se zajímavými hosty a hostkami a z exkurzí do udržitelných či ekologických podniků nebo ekocenter. Těšit se můžeš na témata Mapování problému neudržitelnosti, Aktivní naděje či Mitigace, adaptace, transformace – různé klíče k řešení klimatu. Součástí programu je i online konzultace tvého projektu, která tě posune o krok blíže k jeho realizaci.

Celý program je podrobně sepsaný na této stránce.

Projekty z prvního ročníku – inspiruj se!

Jaké ekovýzvy vymysleli účastníci a účastnice prvního ročníku?

Srbská skupina umístila v Bělehradu první komunitní ledničku v zemi. Jejím účelem je uchovávat čerstvé potraviny, které již lidé nepotřebují nebo nevyužijí a tím pádem mohou být využity třeba lidmi v nouzi.

Veronika začala upcyklovat kousky oblečení (různě je přešívat a šít) a sdílí na svém Instagramu videa o probírání šatníku a cestě k udržitelnosti.

Tříčlenná skupina z Opavy Eden založila instagramový účet, na kterém denně sdílí tipy a triky na udržitelnější život.

Instagram. profil
Instagramový profil Eden. Zdroj: stránky Nadace Partnerství.

Na další inspiraci a více informací o projektech se můžeš podívat třeba tady.

 

Jak se můžeš přihlásit?

Přihlášku musíš podat do 28.2.2022. Tvoje přihláška musí obsahovat motivační esej nebo video, ve kterém odpovíš na pár enviro otázek. Dále vyplníš dotazník a přihlášku tady na tomhle odkazu nebo na jejich již výše zmíněné stránce. Potom už jen počkáš na výsledek, který ti přijde do 1.3.2022-ve kterém zjistíš rozhodnutí o ne/přijetí.

Pokud tě zajímají enviro témata, určitě se podívej na dobrovolnictví na mezinárodní akci Kongres enviromentální výchovy, který se koná v Praze.