Týdenní Erasmus, který ti otevře oči: Zorientuj se v dění EU

Nerozumíš zprávám o dění v Evropské unii a chceš to změnit? Nebo se vidíš v poslaneckém křesle na zasedání Evropského parlamentu, ale o evropských institucích vlastně nic moc nevíš? A co pro Česko znamená být v Radě EU? Stač ti náš týdenní Erasmus a získáš přehled!

Jsme zpět s již 2. projektem s evropskou tématikou. Pořádáme další týdenní Erasmus projekt o tom, jak funguje Evropská unie a její instituce, takže pokud jsi v zimě neměl/a čas zúčastnit se, teď máš jedinečnou příležitost, protože 3. edici zatím neplánujeme. 🔥

A co víc! Tento rok Česká republika začíná historicky druhé předsednictví v Radě EU 🏢, takže není lepší místo a moment na to zjistit, co to pro nás může znamenat.

Neboj se přihlásit, pokud si myslíš, že:
  1. Budeš muset sedět někde online před obrazovkou počítače – takových akcí už bylo dost! Vydej se s námi v týdnu od 5.9. do 11.9. 2022  📅 do malebné přírody do chaty Velkopolský mlýn nedaleko Náměště nad Oslavou (40km od Brna) a spolu s dalšími 30 mladými lidmi z různých koutů Evropy. 🌏 Zažij týden plný nových zážitků, přátelství a neotřelých informací, které tě můžou nasměrovat k tvé budoucí profesi nebo ti jen pomůžou lépe pochopit dění kolem tebe. POZOR! Nutné zúčastnit se celého projektu – projekt začne v pondělí 5.9. navečer a odjezd je naplánovaný na neděli 11.9. ráno. 

  2. To bude jako ve škole – jedná se o výměnu mládeže v rámci programu Erasmus+, kde si víc než na školní lavice hrajeme na předávání informací a dovedností uvolněnou a zábavnou formou plnou workshopů či skupinových úkolů. Učíme se od sebe navzájem – každý z nás tak může přispět.                                                                             
  3. Nemáš dostatek vědomostí o EU a budeš pozadu – žádné vstupní testy, kolik toho víš a jak si sečtělý vyplňovat nebudeš – počítáme s tím, že účastníci nejsou Einsteini, kteří by měli nastudované evropské směrnice. Evropským děním si tak projdeme všichni společně. 🧑‍🤝‍🧑

                                                                            
  4. Musíš mluvit anglicky nejméně jako rodilý mluvčí  – nikdo z nás není profík, proto uvítáme, když účastníci v angličtině dokáží komunikovat tak, aby se mezi sebou dokázali domluvit a cítili se dobře mezi ostatními. Případně si vypomůžete s ostatními českými účastníky 🙂                                                                                    
  5. Utratíš za týden veškeré úspory vydělané na letní brigádě – tak jako u jiných výměn mládeže, i tento projekt je zaštítěn programem Erasmus+, takže ti bude hrazena strava 🥣 a ubytování 🏠 po celou dobu pobytu. Budeš mít také proplacenou cestu na/z projektu 🚌, cca €20 v závislosti na vzdálenosti nástupního místa cesty od místa konání projektu. Také si nemusíš kupovat žádné vybavení, všechen materiál bude k dispozici.                                                                                                       
  6. Z projektu nic mít nebudeš – získáš evropsky uznávaný certifikát Youthpass, který budeš moct přiložit k životopisu. Navíc si uděláš kamarády ze Slovinska, Polska, Rumunska či mezi dalšími českými účastníky.

Přihlas se na náš týdenní Erasmus projekt a zjisti, jak funguje EU

Přihlásit se můžeš, pokud:

Projekt bude následovat možná opatření týkající se pandemie Covid-19, která v dobu projektu budou platná. 

Máš nějaké otázky? Napiš nám na email kancelar@mladiinfo.cz 📫 a se vším ti poradíme.

Jestli ještě váháš, zda se přihlásit, tak si přečti článek od našeho účastníka Pepy, který na počátku vůbec nechápal, proč na ty Erasmy vůbec někdo jezdí…

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.