Stáž v informačním centru OSN

Zajímáš se o informační služby, média a oblast mezinárodních vztahů? Pak čti dál! OSN nabízí studentům vysokých škol neplacenou stáž v informačním centru OSN.

Studentům vysokých škol nabízí OSN možnost různorodých stáží. Podmínkou je, aby byl uchazeč studentem posledního ročníku bakalářského studia, studentem magisterského či doktorského studia, případně může být absolventem vysoké školy a na stáž musí nastoupit do jednoho roku po ukončení studia.
Podrobné podmínky stáží jsou zveřejněny na portálu UN Careers.

Předpoklady pro stáž v informačním centru OSN

  • výborná znalost češtiny a angličtiny
  • schopnost práce na PC (MS Office, vyhledávání informací, editace fotografií, videí)
  • znalost a schopnost aktivně pracovat se sítěmi sociálních médií (např. Facebook, Twitter, Trello)
  • schopnost práce s fotoaparátem, videokamerou
  • samostatnost
  • organizační schopnosti
  • zájem o činnost Organizace spojených národů

Doba trvání stáže je minimálně 4 měsíce, zpravidla 6-8 hodin denně. Začátek stáže závisí na aktuálním množství volných míst (pro tuto informaci kontaktuj info.prague@unic.org)

Zdroj: Pixabay.com

Co tato stáž obnáší?

Stáž v informačním centru OSN zahrnuje pomoc při organizování informačních kampaní a akcí pro veřejnost (semináře, tiskové konference, prezentace apod.), informační činnost (krátké překlady, doplňování informací na web a sociální sítě, korektury a přepisování textů, rozesílání pozvánek a tiskových zpráv), fotografování, natáčení videa, stahování a ukládání médií (fotografie, video), a výpomoc při zajišťování běžného chodu kanceláře.

Jak se přihlásit?

Pokud tě nabídka zaujala, pošli svůj životopis, motivační dopis a vyplněný tento formulář na email: info.prague@unic.org. V motivačním dopise upřesni tvé časové možnosti pro výkon stáže.

Pokud bys rád/a rozjel/a kariéru v mezinárodních organizacích EU, potom se neváhej podívat na našeho průvodce kariérou v této oblasti.