S Českou radou dětí a mládeže do Izraele

Na podzim 2023 se opět můžeš těšit na bilaterální výměnný pobyt Česko-Izrael! Účastníky čeká spousta zajímavých aktivit a k přihlášení tě může přilákat i poznávání kultury a památek hostující země Blízkého východu. Zapoj se do projektu pořádaného Českou radou dětí a mládeže a izraelskou Radou hnutí mládeže a vydej se na týden do Izraele!

Dlouholetý program

Projekt výměnného pobytu Česko-Izrael, realizovaný s podporou MŠMT, běží již od roku 2010. Příkladem programu týdenního pobytu v Izraeli je článek z roku 2018. Tento ročník se zúčastnil festivalu, výstav, účastníci se setkali se zástupci Federace mladých studentů a pracujících, užili si chvíle strávené na pláži, navštívili Jeruzalém a Jordán, seznámili se se základy hebrejštiny… Výčet aktivit a zážitků tímto vůbec nekončí! Více si můžeš přečíst na internetových stránkách.

Co tě čeká?

Jako člen týmu aktivně přispěješ k přípravě programu a organizaci části pobytu uskutečněného v Česku. Program se skládá z představení organizací pracujících s dětmi a mládeží, diskusí, přednášek s lektory, workshopů, a dalších aktivit …

Nemine tě ani objevování kultury, návštěva památek, seznamování s novými zajímavými lidmi a procvičení komunikace v angličtině.

ČRMD. Zdroj: https://crdm.cz/

Jsi vhodným kandidátem?

ČRDM hledá mladé vedoucí nového ročníku výměnného pobytu mezi Českou republikou a Izraelem. Do projektu jsou preferováni zástupci členských organizací České rady dětí a mládeže. Výhodou je také zkušenost ve vedoucích pozicích dětí a mládeže v organizaci. Do týmu se hledá 10 lidí.

Vhodným kandidátem jsi, pokud:

  • je ti 18 – 26 let,
  • máš dobré komunikační znalosti v anglickém jazyce,
  • zajímáš se o současnou historii Izraele ve vztahu k Česku,
  • baví tě dobrovolnictví a práce s dětmi,
  • máš čas na plánování a realizaci projektu.

Přípravné schůzky proběhnou v červenu, září a říjnu. Samotného výměnného pobytu se zúčastníš na podzim 2023. První část pobytu je přibližně naplánována k polovině října v Česku. Týden v Izraeli strávíš začátkem listopadu.

O náklady na pobyt v Izraeli (jako ubytování, stravování, různé vstupné a další) se nemusíš obávat, budou ti plně hrazeny. Počítej však s 50% příspěvkem na cenu letenky, který tě vyjde okolo 5 000 
7 000 Kč,
dle aktuálních cen letenek. Česká část projektu je opět hrazena, až na náklady spojené s ubytováním, které si zajistíš sám.

Pro bližší info se podívej na stránky ČRMD!

Výměna zástupců organizací dětí a mládeže ČR-Izrael. Zdroj: https://zahranici.crdm.cz/

Vyjeď do Izraele!

Přihlášku můžeš poslat do 13. 6. 2023 vyplněním krátkého dotazníku na e-mailovou adresu zahranici@crdm.cz. V přihlášce stačí vyplnit osobní údaje, fotografii, motivaci k výjezdu a jazykové schopnosti.