Dobrovolniči na Vokolo priglu 2023

Prýgl. Kdo by neznal nejslavnější brněnské moře? A víš, že se na podzim okolo Brněnské přehrady běží čtrnáctikilový závod Vokolo priglu, kde je potřebná každá pomocná ruka?

Vokolo priglu

Závod určený pro širokou veřejnost v roce 2019 zdolalo 2235 závodníků a závodnic. Nezáleží, zda jsi profík nebo běžecký nadšenec, zúčastnit se může naprosto každý. Při běhu se dají spatřit nevšední zákoutí – zúžení nádrže ve skalnaté Rokli, bájný Hrad Veveří, okolí Podkomorských lesů… Přihlásit se můžeš jako dobrovolník, tak i v týmu.

Vokolo priglu. Zdroj: https://www.vokolopriglu.cz/uvod

Dobrovolníci na různé pozice

Pokud se necítíš na o něco delší čtvrtmaraton, ale přece jen bys rád/a zažil/a atmosféru výborně hodnoceného běžeckého závodu, nezoufej! Pokud máš 7.10. v diáři volno, můžeš přiložit ruku k dílu při 12. ročníku jako dobrovolník!

V závodní den organizátoři potřebují 200 dobrovolníků, kteří budou k dispozici od 7:30 až do 15:30 hodin. A co tě může čekat?

  • výdej startovních čísel
  • úschovna
  • budování startu a cíle
  • hlídání na trati
  • obsluha občerstvovacích stanic
  • rozdávání účastnických triček a pamětních medailí
  • úklid zázemí atd.

Odměna za tvůj čas

Organizátoři ti dají kávičku na probuzení, hlady také nebudeš, čeká tě bageta a teplý oběd a nakonec budeš ve slosování v dobrovolnické tombole o 5 000 Kč. Přihláška je k dispozici na tomto odkazu, kde vyplníš jen základní údaje. Organizátoři se ti poté pár dní před závodem ozvou s podrobnostmi.

Závod Vokolo priglu se objevuje na předních příčkách oceňovaných závodů Český atletický svazem. Zkušenost z takového závodu bude jistě nezapomenutelná a třeba tě namotivuje k vlastnímu překonávání hranic!

Vokolo priglu. Zdroj: FB Vokolo priglu

Příležitosti na léto

Pokud se ti nechce čekat a hledáš podobnou příležitost na léto, mrkni na článek redaktora Štěpána, který popsal, jak dobrovolničit na jiných závodech i v létě!