Láká tě dobrovolnictví všeho druhu a baví tě využívání digitálních technologií? Aplikace Máš chvilku ti pomůže rychle a přehledně najít a přihlásit se na dobrovolnické aktivity ve tvém okolí.

O programu Máš chvilku

Roku 2021 získali jednu z cen Social Impact Award. Tento program cílí na podporu nových podnikatelských záměrů a společensky prospěšných projektů. Věří, že platí přímá úměra: „Čím více lidí dělá dobro, tím více dobra je uděláno“. A pomáhají druhým organizacím s propagací jejich dobrovolnických příležitostí. Řeč je o dobrovolnickém projektu Máš chvilku.

V současnosti existuje velká řada dobrovolnických projektů, aktivit a sdružení, které nabízí zájemcům možnost realizace v různých oblastech dobrovolnické činnosti. Někdy ale bývá problémem tyto příležitosti rychle a efektivně vyhledat a následně se do nich zapojit. Důvodem je chybějící profil organizace na sociálních sítích nebo nefungující webové stránky. Máš chvilku přichází s aplikací, která pomáhá těmto zmíněným organizacím jejich projekty propagovat.

Jak se zapojit

Pokud projevíš zájem o některou z nabídek, dalším krokem je registrace na webových stránkách Máš chvilku. Zde postačí vyplnit tvůj e-mail a telefon. Na svém profilu si pak kromě přehledu svých dosavadních a budoucích plánovaných výpomocí budeš moci také stáhnout potvrzení pro zaměstnavatele. Následně vybereš aktivitu, která tě láká a na daný termín se přihlásíš. V nabídce aktivit nalezneš organizace zaměřující se na pomoc dětem, seniorům, lidem se zdravotním postižením, či útulkům nebo organizacím pro podporu planety.

Projekt je ideální pro každého dobrovolníka, kdo chce svým dílem pomoci druhým a udělat dobrý skutek bez ohledu na věk či zkušenosti. Proč to tedy nezkusit? Nabídky jsou stále otevřené, tak se neváhej zaregistrovat!