Výměna mládeže v Řecku

Chceš si zkusit zorganizovat svůj vlastní workshop na festivalu? Zajímají tě témata týkající se umění, přírody, kultury a sportu? Nepropásni výměnu mládeže v Řecku na konci léta, jejíž součástí je Rural Youth Festival!

Co je to Erasmus+ výměna mládeže a komu je určená

Jedná se o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie, ale ne každý to zná a my to chceme přiblížit i nováčkům. Představit si to můžeš opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si nějakou srandu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu máš strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sama sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe nebude už noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků). Učíš se pomocí her, simulací, interaktivního programu a taky hlavně tím, že si dané věci přímo vyzkoušíš.

RURAL YOUTH FESTIVAL

Tato výměna mládeže se odehrává na festivalu Rural Youth Festival, přesněji řečeno v jeho zákulisí. Jedná se o otevřený festival, zaměřený na zapojení, vzdělávání, reflekci a povzbuzení mládeže, která žije v oblasti Etoloakarnania. Budeš se podílet na tvorbě workshopů tohoto festivalu, zaměřených na sport, umění, přírodu a kulturu. Tato čtyři slova tě budou provázet celou výměnou. 

Důležité informace 

🌍Místo: Yamochori, Řecko

🏠 Ubytování: Ve stanech v Yamochori

📅Datum: 21. – 29. 8. 2023

🚌 Doprava: 275 EUR (doprava je hrazena do maximální částky 275 EUR), pokud zvolíte zelenější druh dopravy 320 EUR

Účastníci budou ubytováni ve velkých stanech na poli, kde hostující organizace Youth active minds pracuje. Stravování a program během celého týdne je hrazený. 

Více informací se dozvíš v infopacku.

Výměna mládeže v Řecku

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který už na výměně mládeže byl a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 22-30. 

5 ÚČASTNÍKů, kteří jsou ve věku mezi 22-30 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využití ve své kariéře či dalším studiu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Pro každého je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže v Řecku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 22.6. 2023 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

V případě dotazů můžeš psát na julie@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Projekt byl financován programem Erasmus+