Program Mladých delegátů do OSN: Online seminář o cestě do OSN a EU

Zajímáš se o stáže v institucích EU?  Chceš slyšet praktické zkušenosti lidí, kteří se na této půdě pohybují? Program Mladých delegátů do OSN pořádá online seminář, kde se dozvíš víc!

Program Mladých delegátů do OSN

Cílem Programu Mladých delegátů do OSN je reprezentace české mládeže na půdě OSN, zastupování zájmů české mládeže na globální úrovni či propagace a naplňování lidských práv. Dalším cílem je následné šíření povědomí o fungování OSN a možnostech participace, aktivního občanství a cílech udržitelného rozvoje mezi českou mládeží.

Informace o programu uslyšíš přímo od dvou mladých delegátek, které již na těchto pozicích působí! Povypráví ti o své vlastní cestě a nasbíraných zkušenostech, tak aby ti co nejvíce objasnily, co je třeba jako takový správný stážista mít.

Co dalšího se na semináři dozvíš?

V rámci semináře se také od zástupce EU Careers na Mendelově univerzitě v Brně dozvíš jednak o tom, co obnáší být studentským-velvyslancem kariéry v EU či jaká je jejich role na univerzitní půdě a s kým spolupracují. Zároveň získáš informace o stážích v institucích, orgánech a agenturách EU, na které se můžeš i ty sám/sama přihlásit. Budeš mít tak jedinečnou příležitost vyšperkovat své pracovní zkušenosti, ale i CV.

Cílem on-line semináře je představit především praktické záležitosti a background lidí, kteří tyto pozice přímo vykonávají, abys měl/a bližší představu, co je pro takové stáže potřeba mít. A na jaké stáže, že se to můžeš těšit? Prozradíme zatím jen, že se bude jednat kromě výše zmíněných pozic ambasadorů také o stáže pro europoslance a Schuman stáže v Evropském parlamentu.

Jak se přihlásit?

Seminář je určen středoškolským i vysokoškolským studentům, stejně jako široké veřejnosti se zájmem o OSN a jejich mládežnické programy. Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM a všem registrovaným zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení.

Pozor, na tento seminář je potřeba registrovat se nejdéle do 12.5.2021 (20:00) přes registrační formulář na tomto odkazu.

Hledáš další možnosti, jak být aktivní ve veřejném prostoru? Podívej se do naší rubriky příležitostí.