Dobrovolnictví v oblasti sportu v Turecku

Je čas se trochu po karanténě rozhýbat! Mladiinfo ČR ti přináší ve spolupráci s organizací Bolu nabídku dobrovolnictví v oblasti sportu. Neboj se toho!

Přijímací organizací pro tento projekt je turecké centrum mládeže v Bolu – BOLU GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. Tento projekt dobrovolnictví v oblasti sportu v Turecku, kterému se ne na darmo přezdívá brána orientu, ti může nabídnout spoustu zajímavých aktivit, např.:

  • Organizace sportovních her pro místní děti a mládež
  • Spolupráce se zkušenými trenéry
  • Zajišťování a správa sportovních pomůcek a technického zázemí pro sportovní hry
  • Práce s dětmi a mládeží, kteří jsou znevýhodnění a mají např. omezenou mobilitu
  • Lekce turečtiny každý týden zdarma
Černé moře. Autor: infinityharmony7. Zdroj: Pixaybay.com

Dobrovolnictví v oblasti sportu  – kdy a kde?

Centrum mládeže se nachází v Bolu v Turecku nedaleko Černého moře. Z Bolu jsou velmi dobře dostupná okolní velká města jako je Istanbul, Bursa, nebo Ankara. Projekt začíná 25. 5. a končí 25. 7. 2021. Díky tomu, že je projekt krátkodobý (trvá jen 2 měsíce), nepřicházíš  o možnost zúčastnit se projektu ESC ještě jednou. Cestovné se hradí do maximální výše €275 pro obě cesty dohromady a můžete si do těchto nákladů zahnout i Covid-19 testování.

Dobrovolníci ze zahraničí budou celkem 2. Bydlení je zajištěno zdarma v plně vybaveném bytěs připojením k wifi, kde budou bydlet oba dobrovolníci. Byt je v docházkové vzdálenosti od centra mládeže, kam budou dobrovolníci pravidelně docházet. I tak ale získáš měsíční kupón na MHD, abys mohl/a volně jezdit po městě.

Evropský sbor solidarity – co to je a jak to funguje

Evropský sbor solidarity je program pro mladé lidi od 18 do 30 let (včetně). Je to skvělá příležitost, jak vyjet zdarma do zahraničí, získat finanční podporu, dostat příležitost se něco naučit, něco nového zažít a udělat něco dobrého pro místní komunitu. Sepsali jsme pro tebe průvodce ESC, který je napsaný normálním jazykem a je srozumitelný. 

Koho hledáme

  • Věk 18-30 (včetně)
  • Občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR
  • Schopnost domluvit se v AJ, vzhledem k povaze aktivit ale není vůbec nutné mít „perfektní“ angličtinu
  • Komunikativní a motivovaný člověk, který se rád přiučí něčemu novému
  • S platným cestovním pasem, který je platný ještě minimálně dalších 90 dnů od konce projektu

Svou účast prosím nejprve prober s rodinou a ujisti se, že ti nebudou klást žádné překážky. 

Jak se přihlásit

Přihlásit se můžeš prostřednictvím oficiálního portálu Evropský sbor solidarity. Tuto konkrétní příležitost pro druhý termín projektu nalezneš zde, po té klikni na „APPLY“. Je nutné mít vytvořený účet. Návod, jak na to, nalezneš pod tímto odkazem. Pokud budeš mít nějaké potíže s přihlášením, nebo máš z projektu obavy, napiš nám na adresu kancelar@mladiinfo.cz. PŘIHLAŠUJ SE CO NEJDŘÍVE!

ESC-Mladiinfo ČR
Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.