Vyjeď s námi na rok do Slovinska

Už máš plány na září? Pokud ne, využij naši nabídku vyjet na rok do Slovinska a stát se evropským dobrovolníkem!

Organizace Familija – Educational and therapeutic center hledá dobrovolníka, který by rok dobrovolničil na jejich pracovištích. Jedná se o dobrovolnictví v rámci Evropského sboru solidarity. Můžeš si zvolit jedno hlavní pracoviště, které je ti nejsympatičtější, dostaneš však příležitost si vyzkoušet práci i v těch ostatních, abys měl/a pestrou náplň práce a naučil/a se toho co nejvíce. Přečti si prosím tento infopack, který obsahuje všechny důležité informace. Vybírat můžeš z:

  • Center for Social Work Škofja Loka (DCΩ and DCM Podlubnik)
  • Center for Social Work Kranj (Day CareCenter DC Škrlovec)

Každý měsíc budeš dostávat €176 příspěvěk na jídlo a ještě k tomu €120 kapesné. Jako bonus ti půjčí zdarma kolo, které můžeš volně využívat. 

Na rok do Slovinska – kdy a kam přesně

Jako dobrovolník organizace Familija budeš bydlet v malebném městečku Škofja Loka. Městečko je jako každé jiné slovinské město situováno uprostřed dechberoucí přírody, je to tedy ideální místo k životu s ohledem na současné restrikce. Ubytován/a budeš zdarma v plně vybaveném bytě s ostatními dobrovolníky. Nemusíš si tedy s sebou brát hrnce ani peřinu. 

Projekt začíná od září 2021 a trvá 1 rok. Během projektu máš nárok na volno, takže pokud se chceš občas podívat domů za rodinou, nebude to problém. Cestovat do Slovinska budeš autobusem či vlakem, nebudeš tak omezený/á v tom, co si chceš vzít s sebou. 

Zajímá tě, jak kovid ovlivňuje tento projekt a život ve Slovinsku? S oběma dobrovolnicemi, které za Mladiinfo ČR do Škojka Loka jely, jsme se shodli, že je to jedno z nejlepších míst, kde trávit lockdown. Slovinsko nabízí úžasné podmínky pro trávení času v malebné přírodě, kde si můžeš odpočinout, načerpat energii a inspiraci. Taky sdílíš byt s dalšími zajímavými lidmi z jiných zemí, se kterými můžeš podnikat různé věci jako movie nights, mezinárodní večeře, hraní deskovek, apod. 

K přečtení jsou také články od Helči a Lucie, které tuto stejnou příležitost využily. Podívat se můžeš i na jejich fotky.

 

Kdo se může přihlásit a jak?

  • mezi 18-30 lety (včetně)
  • nikdy se před tím nezúčastnil dobrovolnictví přes Evropský sbor solidarity nebo Evropskou dobrovolnou službu
  • vřelý vztah k dětem, sociální cítění se slabšími
  • pozitivní a proaktivní přístup se učit něco nového
  • komunikativní angličtina

S přihlašováním neotálej

Více informací jak vyjet na rok do Slovinska najdete v tomto  infopacku. Termín přihlašování je do 15. 5. 2021. Přihlásíš se tak, že na email kancela@mladiinfo a matjaz@familija.eu zašleš svůj životopis a motivační dopis v AJ. 

Nezaujala tě ani jedna nabídka? Podívej se na další na v naší sekci Evropský sbor solidarity

logo of the european solidarity corps
Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.