Staň se součástí Generace symbiocén!

Nezisková organizace NaZemi spustila přihlašování do vzdělávacího programu akademie Generace symbiocén 2023/2024. Zajímá tě rovnováha lidské společnosti a životního prostředí? Chceš se přispět k budování lepší budoucnosti? Přihlas se a staň se účastníkem dalšího ročníku!

Co bys měl/a vědět o organizaci NaZemi? 

NaZemi je česká nevládní nezisková organizace sídlící v Brně. Tato organizace se věnuje tématům jako:

  • transformativní vzdělávání,
  • důstojné pracovní podmínky,
  • lidské fungování organizací,
  • udržitelná výroba a odpovědná spotřeba,
  • gender či nerovnost,
  • nerůst a další…

Za cíl si berou šířit povědomí o problematických globálních tématech dnešního světa pomocí vzdělávání skrze semináře, vzdělávací programy, metodické materiály, výstavy, přednášky nebo skupinové facilitace, které pořádají nejen ve školách. Organizace má za sebou řadu úspěšných projektů a nyní máš možnost se zapojit i ty, a to v rámci nového ročníku akademie Generace symbiocén!

Může se stát akademie Generace symbiocén tvou životní zkušeností?

Akademie si klade za cíl pomoct mladé generaci nalézt soulad mezi lidskou společností a dalším životem na Zemi. Lidé akademie věří, že vzdělávání může být nástrojem hluboké společenské změny, a proto již podruhé spouštějí roční vzdělávací program Generace symbiocén.

Program Generace symbiocén. Zdroj: https://generacesymbiocen.cz/o-programu/

Přihlásit se do programu může každý ve věkové kategorii 17 – 23 let. Jsi vhodným adeptem pokud:

  • se zajímáš o současný stav světa,
  • máš nápady a chceš je diskutovat s tobě rovnými, ale i experty a lektory,
  • chceš si osvojit nástroje, jak fungovat v kolektivu,
  • a chceš rozvíjet hloubku aktivismu.

Bližší podmínky a předpoklady si můžeš prostudovat přímo na stránkách Generace symbiocén – Akademie pro změnu, které by sis měl/a před přihlášením pořádně prostudovat.

Jak program probíhá?

Setkání jsou naplánována na 6 prodloužených víkendů od čtvrtka do nedělního odpoledne. Počítej s tím, že tato setkání probíhají po celé republice, a proto by ti nemělo dělat problém samostatně cestovat. Je potřeba aby ses zúčastnil/a opravdu všech setkání. Na víkendových setkáních budeš rozebírat spoustu zajímavých témat s dalšími účastníky, přímo s pořadateli nebo hostujícími lektory.

Seznam plánovaných setkání. Zdroj: https://generacesymbiocen.cz/o-programu/

V mezidobí setkání s podporou svého mentora vymýšlíš a zpracováváš vlastní experiment tak, abys ho v červnu 2024 mohl/a představit. Čeká tě tedy celoroční práce!

Neváhej a přidej se do Generace symbiocén!

Přihlašování probíhá vyplněním on-line přihlášky a zaplacením poplatku 500 Kč až do konce května.

Do druhého ročníku bude přijímáno pouze 20 lidí, proto si dej na vyplňování dotazníku záležet, aby tebe i tvé názory organizátoři měli šanci opravdu poznat. S výsledkem přijímacího řízení se ti organizátoři ozvou nejpozději do 30. června.