Tréninkový kurz Don´t ignore, act!

Další úspěšný projekt za námi! Přečti si, jak může vypadat tréninkový kurz v Rumunsku týkající se všudypřítomného problému „hejtování“.

Hate speech

Desetidenní tréninkový kurz s názvem Don’t ignore, act! se odehrál v rumunském hlavním městě Bukurešť. Téma kurzu bylo opravdu zajímavé a více než aktuální – školení pracovníků s mládeží v oblasti targetování a potírání tzv. hate speech. Na tomto kurzu se podíleli účastníci z Bulharska, Portugalska, Litvy, Malty, České republiky, Lotyšska, Francie a dobrovolníci z Rumunska.

tréninkový kurz
Don´t ignore, act! Zdroj: Účastníci projektu.

Tréninkový kurz plný aktivit

Ani chvilku jsme se nenudili, vzhledem k povaze tréninkového kurzu byl program velice nabitý, pestrost aktivit se promítala do každého dne. Jako vždy, na začátek jsme se seznámili a utvořili různorodé týmy. Poté jsme se zabývali vymezením pojmu hate speech a jeho různými formami ve společnosti. Organizátoři promýšleli každou aktivitu, každá z nich byla nevšední a interaktivní.

Rozhovor i návštěva Youth Centra

Mimo diskuze jsme si tak vyzkoušeli i role play hry, storytelling, hraní krátkých představení nebo natáčení demonstrativních videí. Také jsme například vedli rozhovor s představitelkou Národní Rady pro boj s diskriminací. Mezi nejoblíbenější aktivity bezesporu patřila návštěva místního Youth Centra, kde jsme se zapojili do aktivit s ukrajinskými uprchlíky a vyslechnout si jejich životní příběhy

tréninkový kurz
Don´t ignore, act! Zdroj: Archiv účastníků

Tréninkový kurz a intercultural evenings

Večery probíhaly v režii jednotlivých zemí formou intercultural evenings, za Českou republiku jsme si připravili tradiční české občerstvení, sladkosti, nápoje, prezentaci o bláznivých českých tradicích. Zábavu výborně doplnila diskotéka s všemožnými českými hity.

Tréninkový kurz Bukurešť
Don´t ignore, act! Zdroj: Archiv účastníků

Na tomto projektu všichni ocenili sestavu lidí, ve které se projekt konal, neboť jsme se všichni podělili o zajímavé zkušenosti. Měli jsme tak skvělou příležitost učit se od sebe navzájem. Časový management byl ze strany hostící organizace opravdu fantasticky zvládnutý, což celé akci přidalo na profesionalitě…

Příležitostí k výjezdům do zahraničí, ať už krátkodobých, či dlouhodobých je nespočet, proto sleduj naše stránky a neboj se zúčastnit!