Erasmus+ školení v Polsku

Jsi součástí LGBT+ komunity nebo se zajímáš o její tématiku? Pojeď na Erasmus+ školení do Polska, poznej situaci v ostatních státech a podílej se na prostoru, kde je každý viděn, slyšen a pochopen.

We’re here, we’re queer!

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo zdarma. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, skauty, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

Datum a místo konání školení v Polsku

Tento projekt se uskuteční v termínu od 📆 7. 8. 2023 do 15. 8. 2023 v Krakově. Doprava je proplacená do výše 180 eur. Pozdější příjezdy na projekt nebo dřívější odjezdy z osobních/ pracovních důvodů nejsou možné, účastník se musí zúčastnit školení v celé jeho délce. 

Téma ERASMUS+ školení

Projekt se zabývá LGBT+ tématikou a snaží se prohloubit a rozšířit povědomí v tomto okruhu. Povedete diskuze o rozdílných situacích ve státech zapojených do školení, poznáte zástupce lokální LGBT+ komunity a naučíte se, jak lépe komunikovat, jak jednat proti hate speech a především budete mít možnost stát se součástí skupiny plné vzájemné podpory a pochopení.

Více informací k celému projektu najdete zde v infopacku.

https://pixabay.com/cs/p%C3%BDcha-lgbt-vlajka-duha-828056/

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který už na výměně mládeže byl a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 21 – 34 let. Leader se zúčastní APV v Polsku v termínu 7.-9.7. a je osvobozený od účastnického poplatku.

4 ÚČASTNÍKY, kteří jsou ve věku mezi 21 – 34 let a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využití ve své kariéře či dalším studiu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Podmínky účasti:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.

Deadline pro group leadera – 7.6.2023. Pro účastníky 1.7.2023

Přihlas se na Erasmus+ školení v Polsku ještě dnes!

Tento Erasmus+ projekt v Polsku vyžaduje přihlášení přes formulář, který najdeš na zde. Termín vyplnění je co nejdříve.  Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Pokud máš nějaké dotazy, neváhej mě kontaktovat na mailu julie@mladiinfo.cz.

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.