Podzimní tábor ve Finsku

Letní prázdniny sice končí, ale ještě jsou tu ty podzimní! Strávíš je s Mladiinfo a pojedeš na Erasmus+ tábor ve Finsku? Projekt za polárním kruhem čeká na tebe!

Proč říkáme tábor ve Finsku, když je to výměna mládeže?

Správně se jedná o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie, ale ne každý to zná a my to chceme přiblížit i nováčkům. Představit si to můžeš opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si nějakou srandu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu máš strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sama sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe nebude už noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků). Učíš se pomocí her, simulací, interaktivního programu a taky hlavně tím, že si dané věci přímo vyzkoušíš.

Více detailů o Erasmus+ výměně mládeže si můžeš přečíst v našem nadupaném průvodci. Spoiler alert! Ubytování máš zdarma, jídlo taky a cestovné ti bude proplaceno do výše €360. Na orientační cenu dopravy se podívej do infopacku, je téměř jasné, že příspěvek €360 jej nepokryje. Počítej s tím, že se ti bude hodit mít s sebou i nějaké kapesné v eurech, Finsko je bohužel drahá země. Pokud si budeš chtít na letišti/ po cestě koupit vodu, občerstvení a suvenýr, počítej raději minimálně s €50. 

tábor ve Finsku
Archiv účastníků předešlého projektu

O čem bude tábor ve Finsku?

🌍Místo: Vasatokka, Inari, Finsko (za polárním kruhem)

📅Datum: 21. 10.- 29. 10. 2022

Každý projekt má svoje určité téma, abys dokázal/a dopředu říct, zda tě to bude bavit nebo ne. Náš „tábor” ve Finsku se jmenuje Green Steps. Obklopený/á nádhernou finskou přírodou se budeš učit, jak být k přírodě více šetrný, jak ji udržitelně využívat ve svůj prospěch a jak z ní čerpat energii. Slíbit můžeme taky trochu neškodného aktivismu, kdy budeš s celou skupinou připravovat eko událost pro celé městečko. Nudit se určitě nebudeš

Koho hledáme

2 VEDOUCÍ = LEADERY, který už na výměně mládeže byli a mají s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 18+. 

10-12 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 15-17 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře či dalším stuidu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 8. 9. 2022 je pro každého nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 14. 9. 2022 bude nutné si zakoupit jízdenku/ letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). Předběžně dáváme na vědomí, že večer v úterý 13. 9. si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže ve Finsku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 31. 8. 2022. přihlášku musí vyplnit i ti, kteří se hlásili v červnu na původní konání termínu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.