Diplomatická akademie: jak se stát diplomatem

#recyklujemeclanky: Ministerstvo zahraničních věcí pravidelně otevírá dveře absolventům magisterských oborů, kteří se chtějí stát reprezentanty své země na některém z diplomatických postů. 

Diplomatická akademie: jak se stát diplomatem

Diplomatická akademie (DA) je branou do světa diplomacie. Jedná se o vzdělávací program MZV ČR, který je určen všem mladým absolventům, jejichž snem je práce diplomata.

Přijetím do Diplomatické akademie je student po úspěšném ukončení všeobecné přípravy zařazen na diplomatické místo v některém z útvarů ústředí.

Kdo se může přihlásit?

Pro představu, jaké požadavky má kandidát splňovat a jak vypadá samotné výběrové řízení, se můžeš podívat do Oznámení o vyhlášení výběrového řízení z minulých let.

Jak se přihlásit?

Diplomatická akademie přijímá přihlášky pravidelně. Na této stránce MVZ ČR můžeš sledovat, zda je otevřeno výběrové řízení pro tento rok. Aktuální oznámení o výběrovém řízení se pravidelně objevuje na výše zmíněné stránce.

Co na tebe čeká?

Program se skládá jak z teoretické, tak z praktické části – můžeš se těšit na kurzy zaměřené například na komunikaci s médii, mezinárodní právo a finance nebo na protokol a etiketu. Akademie nabízí i stáže na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí a na odborech MZV. Celý program pak ukončíš prezentací své závěrečné práce.

Další tipy na práci v zahraničí?

Podívej se do naší sekce Život a práce v zahraničí! Pokud tě zaujala pozice diplomata, mohl by pro tebe být přínosný i náš článek o kariéře v OBSE.

#recyklujemeclanky: Článek Diplomatická akademie aneb jak se stát diplomatem byl původně publikován dne 12.04.2013.

Logo. Zdroj: www.mzv.cz

Zdroj: http://www.mzv.cz/diplomatickaakademie