Účastnit se výměny mládeže je radost! Nevěříš? Tak čti o zážitku z projektu „I see you“!

Devět dní v Litvě

Celkem šest mladých lidí z našeho českého týmu se zúčastnilo devítidenní výměny mládeže „I See You“ pořádanou organizací „HolEdu“. Výměna se odehrávala nedaleko města Klaipeda v Litvě od 3. do 11. srpna 2023. Setkali jsme se s ostatními účastníky, kteří cestovali z pěti kulturně různých zemí: domácí Litvy, Polska, Severní Makedonie, Bulharska a Lotyšska. Ačkoliv to na první pohled nevypadalo, vytvořili jsme sjednocenou komunitu, ve které si našel každý své místo a roli.

I see you
Účastníci výměny I see you. Zdroj: Archiv účastníků

Meditace? Součást programu!

Společné dny jsme přeměnili na chvíle opravdu nezapomenutelné. Program se nesl například v duchu meditace, sebepoznání, rovněž odpočinku, zamyšlení… Rozhodně nechyběl smích, tanec a týmové práce. Nespoutaná a velmi krásná příroda nám umožnila vytvořit komunitu přátel, ve které jsme se cítili, jako bychom se znali odjakživa.

I see you
Litva. Zdroj: Archiv účastníků

Zážitky na celý život

Ačkoliv byl letní čas v plném proudu, našim společným pokladem se stala píseň Last Christmas od Wham!, která se stala naší součástí během karaoke večera. Čekalo nás také příjemné a nezapomenutelné zakončení projektu, které nás zavedlo do města Klaipeda, kde jsme objevovali místní kulturu. Také jsme využili společný čas na „chillování“ na příjemné místní pláži.

Účastníci výměny I see you. Zdroj: Archiv účastníků

Nově nabyté dovednosti nám pomohly a do budoucna pomůžou dosáhnout nových obzorů jak v osobním rozvoji, tak v oblastech námi považované za užitečné. Děkujeme všem účastníkům, které jsme poznali a kteří nás přiměli k radostnému pláči. Díky patří také našemu vedoucímu Edmundovi Heinzovi za přenádherné momenty.