Česko-německé fórum mládeže: příležitost diskutovat a cestovat

Pozor, pozor – Česko-německé fórum mládeže nabírá nové členy! Máš chuť cestovat do sousední země, objevovat krásy Německa i České republiky společně s dalšími mladými lidmi? Zajímáš se o společenskou a politickou situaci, nebo se naopak chceš v těchto oblastech více vyznat? Pak je tu Česko-německé fórum mládeže právě pro tebe.

Co je Česko-německé fórum mládeže?

Česko-německé fórum mládeže se každý rok sestává ze 30 mladých lidí z Německa a z Čech. Členové se pravidelně setkávají, účastní se společně diskuzí, workshopů a sami se podílí na tvorbě dalších projektů. Letošní téma fóra zní Naše perspektivaAby sis udělal/a lepší představu o tom, co tě čeká, můžeš si probrouzdat archiv, ve kterém najdeš výstupy účastníků z minulých let.

Délka projektu

Členové fóra se začnou scházet v září 2021 a poslední setkání se bude konat v březnu 2023. Všech 30 členů se setká celkem čtyřikrát během prodlouženého víkendu (čtvrtek–neděle). Místa setkání se střídají, jednou v České republice a po půl roce zase v Německu.

Požadavky na uchazeče

Přihlásit se můžeš, pokud je ti 16 – 25 let. Znalost německého jazyka není vyžadována, takže ani tento faktor tě nemusí omezovat. Svůj strukturovaný životopis a motivační dopis pošli do 13. 6. 2021 na e-mail info@cnfm.cz, adresuj je Evě Brychtové. Motivační dopis musí odpovědět na následující otázky:

  • Proč se chceš stát členem/členkou Fóra?
  • Jaký aspekt tě osobně zajímá na tématu „Naše perspektiva“?
  • Máš již nápad na projekt? Jakými problémy by ses chtěl/a zabývat?
  • Co by sis z tvého zapojení do projektu chtěl/a odnést?

Ale vůbec nemusíš sepsat klasický motivační dopis! Můžeš natočit video, nahrát podcast, nebo nakreslit komiks – možnosti jsou neomezené.

Účast zdarma

Náklady na cestování, ubytování i jídlo uhradí Fórum mládeže, žádný poplatek tedy platit nemusíš.

Všechny další podrobnosti se dozvíš na oficiálních stránkách Fóra.

mládež
Ilustrační foto. Archiv Mladiinfo

 

Tahle příležitost tě příliš neoslovila? Projdi si naši rubriku aktuálních nabídek a najdi si projekt přímo pro tebe.

Zdroj: cnfm.cz