Naplánuj si prázdniny s Mladiinfo a jeď s námi na tři týdny v létě do Německa. Neboj, s angličtinou si v pohodě vystačíš!

Naše partnerská organizace Pewobe, který sídlí ve Frankfurtu nad Odrou hledá dobrovolníky na svoje letní projekty. Jestli chceš léto strávit s partou pohodových lidí, neutratit balík a naučit se něco nového, tak měj oči jako ostříž! Máme pro tebe nabídku na dva zajímavé třítýdenní dobrovolnické projekty, která se odmítá jen těžko. A taky ti samozřejmě vysvětlíme, jak to všechno funguje. 

1. Change Yourself – Change the World

Pomáhej se vzdělávacími workshopy v místním centru pro děti a mládež a získej tak skvělou zkušenost s prací v mezinárodním týmu. Workshopy budou na téma jako je např. komunikace, tolerance, seberozvoj, učení, zdokonalování se v cizích jazycích, apod. Mezi workshopy se počítají samozřejmě i různé hry a praktická cvičení. Tvými posluchači budou děti a mladí lidé nejen původem z Německa, ale i z dalších zemí, uplatníš se tedy i pokud místo němčiny ovládáš angličtinu. 

Kde: 18. července – 8. srpna 2021

Kdy: Frankfurt nad Odrou

Přihláška: Odkaz na portál, kde se můžeš hlásit, je zde. Kdyby jsi měl/a k přihlašování nějaké otázky, ozvi se nám. Doporučujeme se hlásit co nejdříve, nejpozději však do 15. 6. 2021.

2. Peace in the World

Druhá příležitost, díky které můžeš jet v létě do Německa, je se zapojit do běžící regionální kampaně „Frankfurt makes Peaces“. Ve Frankfurtu žije mnoho mezinárodních rodin, které pocházejí z různých prostředí a kultur. Tato kampaň reaguje na potřebu vytvořit z Frankfurtu místo, kde spolu budou všichni žít v míru, v souladu, bez nenávisti a násilí založeném na kulturních rozdílech obyvatel. Dobrovolníci budou pomáhat s workshopy pro děti, mládež a jejich rodiče, abys jsi pomohl/a se těmto klientům seznámit a spřátelit s místními, naučit se další jazyk a další užitečné dovednosti. 

Kde: 25. července – 15. srpna 2021

Kdy: Frankfurt nad Odrou

Přihláška: Odkaz na portál, kde se můžeš hlásit, je zde. Kdyby jsi měl/a k přihlašování nějaké otázky, ozvi se nám. Doporučujeme se hlásit co nejdříve, nejpozději však do 15. 6. 2021.

Foto z workshopu neformálního vzdělávání. Autor a zdroj: Mindfulness in Youth Work

Kdo může jet s Mladiinfo v létě do Německa na tyto projekty?

Každý, kdo:

  • Je starý 18-30 let (včetně)
  • Je občan ČR nebo zde má platné povolení k pobytu
  • Má čas se projektu zúčastnit v celého jeho délce (bez brzkých odjezdů či pozdějších příjezdů)
  • Umí komunikovat v angličtině, v němčině, nebo v polštině
  • Je otevřený a tolerantní k jiným kulturám
  • Je spolehlivý, aktivní a chce být užitečný svými znalostmi tamním dětem a mládeži

Pokud jsi se už projektu ESC zúčastnil/a, nevadí. Jedná se o jiný typ mobility než klasické individuální dobrovolnictví, které trvá 2-12 měsíců.

Praktické informace

Projekt je podpořen Evropským sborem solidarity, ubytování je tedy zdarma. Dobrovolníci budou ubytování poblíž centra Frankfurtu. Bydlení bude sdílené a pokud je to ve tvých silách, přivez si vlastní spacák i karimatku. Můžeme ti vše klidně půjčit i v brněnské Knihovně věcí, kterou naše organizace provozuje. Vařit si budeš dohromady s ostatními dobrovolníky, jídlo ti obstará organizace. Za každý den budeš dostávat ještě kapesné €5. Cestu do/z Německa budeš mít proplacenou dle pravidel programu. 

Pokud máš nějaké konkrétní dotazy, neváhej se obrátit na naši koordinátorku Elišku na kancelar@mladiinfo.cz

logo of the european solidarity corps
Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.