AFS částečné stipendium do Německa

Hledáš pro sebe nebo pro někoho ve tvém okolí jedinečnou příležitost k rozšíření obzorů a zdokonalení se v německém jazyce? Čti o příležitosti AFS!

AFS Česká republika

AFS je mezinárodní nevládní a nezisková společnost, která organizuje a podporuje mezikulturní pobyty a vzdělávání. Mezikulturní programy i v letošním roce přináší šanci pro všechny středoškoláky a středoškolačky. Máš šanci získat částečné stipendium na roční nebo tříměsíční studijní program do Německa s ubytováním v hostitelské rodině.

AFS
AFS. Zdroj: AFS

Šance pro tebe

Ať už studuješ na gymnáziu, střední odborné škole, lyceu, či jiném typu střední školy, máš šanci získat jedno z osmi částečných stipendií. Přihlašování probíhá od 16. října do 26. listopadu. Výběrové řízení se zájemci a zájemkyněmi následně proběhne v Praze ve středu 29. listopadu 2023. Využijte této příležitosti k rozvoji jazykových dovedností, poznání nové kultury a navázání mezinárodních přátelství.

Pro více informací a možnost přihlášení koukni na webové stránky.

Dobrovolnictví?

AFS nabízí i možnost zapojení se v dobrovolnickém týmu. Jestli tě tato možnost láká, vyplň přihlašovací formulář, kde mimo jiné nastíníš, čemu by ses rád/a věnoval/a (podpora zahraničních studentů, marketing, fundraising…)

Poté tě čeká dobrovolnická schůzka, základní školení pro nové dobrovolnictvo. Spojíš zábavné s užitečným, a navíc se potkáš s inspirativními zahraničními studenty a studentkami. Získáš tak cenné zkušenosti pro život.

Zapojte se jako hostitelská rodina

Pokud stále hledáš to pravé ořechové, do AFS se můžeš zapojit prostřednictvím hostitelské rodiny. Úkol hostitelů je důležitý. Poskytuje zahraničnímu studentovi/studentce rodinné zázemí a podává mu/jí pomocnou ruku vždy, když je potřeba. Jedná se o zkušenost, která obohatí obě strany, sdílení kulturních zvyků či hodnot a zlepšení angličtiny jsou samozřejmostí.