Výměna mládeže v Makedonii: Find your inside – outside

Chystá se výměna mládeže v Makedonii! Pojeď s Mladiinfo na projekt zaměřený na outdoor a přírodu. Zajímá tě kdy a kde?

Find your inside-outside“ je Erasmus+ výměna mládeže v Makedonii, která navazuje na školení v Severní Makedonii. Je zaměřen na outdoorové aktivity a využití přírody pro osobnostní rozvoj a nejen to! V rámci tohoto projektu si osvojíš dovednosti jako rozdělání ohně, vázání a využití lan, práce s kompasem a mapou a mnoho dalšího, to vše v mezinárodním týmu. Důležitou součástí projektu je pak vzájemná spolupráce, práce v týmu, hledání své role ve skupině a poznávání nových lidí. Nevíš, jak si takový projekt představit? Zkus si přečíst našeho průvodce světem Erasmus+

Více se o této výměně mládeže v Makedonii dozvíš v tomto infopacku. Pozorně si jej pročti!

Inspirovat se můžeš taky zážitky účastníků z podobných projektů, třeba tady z projektu v Makedonii nebo z projektu v Dánsku. Tato výměna mládeže se měla původně uskutečnit v ČR, ale kvůli zákazu MZ ČR nesmí makedonská skupina do ČR přicestovat, a zorganizovat projekt je tedy nereálné. Organizátoři se proto rozhodli projekt přesunout přímo do Makedonie.

Místo a datum konání výměny mládeže v Makedonii

Projekt se koná v termínu 11. 10. – 18. 10. 2021 v Severní Makedonii. Ubytovaní budeme v horské oblasti Kožuf. Oblast nabízí krásnou přírodu, lesy, sportovní hřiště aj. Tešit se můžeš těšit na mnoho času stráveného na čerstvém vzduchu v krásném prostředí. Více o ubytování si můžete zjistit zde

Strava je zajištěna 3x denně (snídaně, oběd, večeře) a také 2x denně malé občerstvení o přestávkách. Ubytování i strava je plně hrazena programem Erasmus+. Účastníci jsou povinni si zajistit připojištění léčebných výloh do zahraničí. Cestovní náklady jsou uhrazeny do výše €275. Celá česká skupina musí cestovat pohromadě a návrh letenek musí před zakoupením schválit organizátoři. Vzhledem k tomu, že kvůli zrušení projektu v ČR na základě překážek vlády musela makedonská organizace zaplatit vysoký storno poplatek, apelujeme na všechny účastníky, aby se snažili svoje cestovní náklady co nejvíce minimalizovat a celou částku €275 nevyčerpali. Děkujeme za pochopení. 

Projektu se krom Čechů účastní osoby z Makedonie, Nizozemí, Chorvatska a Dánska. Z každé země jedou 4 účastníci a 2 lídři. Pro vzájemné bezpečí jsou potřebné testy (PCR nebo antigenní). Ty však bohužel nemohou být z projektu hrazeny, účastník si je tedy musí zařídit sám. Očkování nebude považováno jako dostatečné. 

 

 
Failed to get data. Error:
Invalid share token.

Pro koho je tato výměna mládeže v Makedonii?

Hledáme 1 leadera/ku a 4 účastníky! 

Požadavky na leadera/ku:

  • věk 18+ – horní věková hranice není stanovena,
  • trvalý pobyt v ČR,
  • zkušenosti z jiného projektu neformálního vzdělávání,
  • ochota se před projektem připravit na plánované workshopy.

Tato výměna mládeže je follow-upem konkrétního školení pro pracovníky s mládeží. Absolventi tohoto školení pak dostali na starost přípravu a realizaci workshopů na této výměně mládeže. Jak bylo zmíněno výše, projekt se z ČR přesouvá do Makedonie a jeden ze dvou českých leaderů se nemůže projektu zúčastnit. Hledáme tedy náhradníka, který spolu s prvním leaderem pomůže aktivity připravit a implementovat. Je to unikátní příležitost jak zlepšit svoje schopnosti a dovednosti v oblasti komunikace, vedení skupiny a týmu, a samozřejmě posunout svůj osobní a kariérní rozvoj na další level.

Požadavky na účastníky:

Hledáme 4 účastníky s trvalým pobytem v ČR ve věku od 18 do 30 let, kteří se mohou účastnit projektu v plné délce. V případě potřeby vydá organizace Mladiinfo ČR omluvenku pro účastníky do škol. Pozdější příjezdy na projekt nebo dřívější odjezdy nejsou možné. Dále je pak důležitý tvůj kladný vztah k přírodě i lidem, schopnost rozumět alespoň základům angličtiny pro běžnou domluvu a být ochotný po skončení projektu vytvořit spolu s ostatními článek pro šíření motivace a nadšení pro další mladé lidi.

Přihlašování je otevřeno!

Pokud splňuješ výše uvedené požadavky, přihlaš se prostřednictvím tohoto online formuláře. Máš-li dotazy k vyplnění formuláře, neváhej se na nás obrátit na emailu kancelar@mladiinfo.cz. Pokud máš zájem být leader/ka, napiš nám email, děkujeme!

Přihlašování je otevřené do naplnění kapacity, hlas se tedy co nejdříve. Výsledky se dozvíš během několika málo dní po přihlášení. Následně tě propojíme se zbytkem českého týmu a s leadery, abyste se mohli kontaktovat ještě před odjezdem a trochu se poznat.

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, počítáme s tvojí účastí. Po vybrání je do dvou dnů od tvého přijetí na projekt nezbytné zaplatit účastnický poplatek* 500 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny od nás obdržíš e-mailem). Pár dnů po vybrání je nutné také zakoupit letenky do Makedonie – pouze po schválení návrhu letenky.

* Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme ti vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen. Účastnický poplatek je nevratný.

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.