Erasmus+ školení „Find your inside – outside“

Erasmus+ není jen pro studenty, je pro všechny! Mladiinfo tě zve na outdoorové Erasmus+ školení v Makedonii.

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

Find your inside – outside

Datum a místo konání

Tento projekt pořádá naše spřátelená organiazace Sfera International se sídlem v Bitole v Severní Makedonii. Projekt se koná od 12. 6. (příjezd) do 20. 6. 2021 (odjezd) ve vesnici Dihovo na jihu Makedonie. Pozdější příjezdy na projekt nebo dřívější odjezdy z osobních/ pracovních důvodů nejsou možné, účastník se musí zúčastnit školení v celé jeho délce. 

Téma tohoto Erasmus+ školení

Obsah školení se vztahuje k outdoorovým aktivitám pro mládež, jako k užitečnému a atraktivnímu vzdělávacímu nástroji. Během školení se od zkušených pracovníků dozvíš, jak sestavit aoutdoorový program pro mládež, jak celý program postavit na bázi neformálního vzdělávání, jaké aktivity připravit a jak, atp. Zde si můžeš prohlédnout celý infopack, kde se dozvíš více infomací. Nabyté zkušenosti si hned můžeš ověřit v praxi, a to na jedné ze dvou připravovaných výměnách mládeže (jedna v ČR a jedna v Dánsku). Účast na jedné z těchto dvou výměnách mládeže je povinná. Nemusíš se bát, s realizací akviti na výměnách ti pomůžeme my i organizátoři. 

Koho hledáme – profil účastníka

Hledáme 4 české účastníky, kteří splňují následující:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • kladný vztah k přírodě
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.
  • možnost účasti na navazující výměně mládeže jako leader (viz infopack)

Finanční podmínky spojené s Covid-19

Pořadatel projektu požádal o grant na toto školení a další 2 výměny mládeže ještě před pandemií Covid-19, proto bohužel nemohl zahrnout náklady na testování do rozpočtu projektu, a dodatečně to podmínky Erasmus+ neumožňují. Co to pro tebe jako budoucího účastníka znamená? Náklady na testování si musíš uhradit sám a je to vnímáno jako tvůj příspěvek do projektu, který máš jinak zcela zdarma. Pokud jsi očkovaný, máš vyhráno. Samozřejmě je také možné, že do doby, než se projekt uskuteční, se opatření a požadavky ČR uvolní, a např. nebude PCR test po návratu domů už potřeba. Jaká bude reálná situace za dva měsíce však není v silách naší organizace předvídat, děkujeme za pochopení. 

S pořadatelem jsme aktivně komunikovali výši očekávaných nákladů na účatsníka, a dospěli jsme k návrhu, že pokud všichni 4 čeští účastníci pojedou jedním autem, čímž nejen ušetří životní prostředí oproti letu, ale také minimalizují finanční náklady na přepravu a ani zdaleka nevyčerpají maximální rozpočet €275, pořadatel je ochotný účatsníkovi např. jeden test uhradit ze svého. Vše je o komunikaci a kompromisu.

Důležité je také zmínit, že účatsníci musí mít s sebou modrou EHIC kartičku a také pojištění do zahraničí. EHIC kartička nekryje nutně všechny zdravotní výdaje, např. pokud onemocníte nebo si něco zlomíte, nekryje vám transport zpět domů. Pojištění si účatsníci zajišťují a platí sami. 

Přihlašování je otevřeno

Pokud splňuješ výše uvedené požadavky, přihlaš se prostřednictvím tohoto online formuláře. Pokud máš dotazy k vyplnění formuláře, neváhej se na nás obrátit na emailu kancelar@mladiinfo.cz. Pokud ještě neznáš způsob dopravy a náklady,  tak napiš, že toto info doplníš později. 

Přihlašování je otevřené do 12. 5. 2021. Výsledky přihalšování se dozvíš během následujících dní (13. 5. – 20. 5. 2021). Následně tě propojíme se zbytkem českého týmu, abyste se mohli propojit ještě před odjezdem. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.