Už od soboty 11. března až do neděle 19. března Brno hostí desátý ročník festivalu s názvem VeganFest. Vždy tě zajímalo, co tento životní styl obnáší? Přijď na kloub veganství na různých přednáškách po celém „štatlu“!

Víkendový program – VeganFest 2023

VeganFest probíhá každoročně v jarním období, a to pod taktovkou Kolektivu pro zvířata. Nabízí možnost nahlédnout pod pokličku veganství a tématům s ním spjatými. Čeká tě řada přednášek, workshopů, stánků s občerstvením nebo neziskovými organizacemi.

První víkend patří prostorám Divadla Husa na provázku. Neděle nabízí přednášky o veganství pro celou rodinu, síle stravy nebo o feminismu ve spojení s veganským životním stylem.

Zdroj: Facebooková stránka VeganFestu

Druhý víkend zajdi do Café Práh. Sobotu obohatí témata jako „Dopady exotických potravin“ nebo Rostlinná strava v boji proti kardiovaskulárním onemocněním. V neděli se můžeš zapojit do debaty o budoucnosti veganské gastro scény v Brně, jak při své kariéře pomáhat zvířatům, nebo si přímo ve Fryends vyrobit vlastní rostlinnou pomazánku.

VeganFest ve všední dny 

V pondělí v 18 hodin zajdi do Kabinetu Múz, kde Pavla Drlíková, autorka knihy Veganské neřesti ukáže, jak vařit efektivně, bezezbytku. Pokud nemáš možnost být v Brně „offline“, připoj se na přednášku „Jsou zvířata taky lidi? Kultura u zvířat“.

Vegan Fest. Zdroj: Webové stránky Vegan Fest. Autorka: Žaneta Stýblová

V úterý stojí za to si pustit přednášku „Spasí veganství svět?, v premiéře ve 20 hodin. Pokud ve středu zavítáš do brněnského Forky´s, naučíš se, jak si doma jednoduše vyrobit prací prášek, aviváž, sprchový gel, čistící bomby do WC nebo třeba svěží sprej do peřin. Čtvrtek v programu patří rodičům, v pátek se můžeš pobavit s ostatními, podobně smýšlejícími lidmi ve Třech ocáscích a otestovat své znalosti při kvízu.

Užitečné tipy a článk

Na stránkách VeganFestu kromě podrobného programu najdeš i články všeho druhu, od praktických tipů, přes rozhovory, až po recepty. Navíc, pokud jsi neměl/a možnost se účastnit minulých ročníků, můžeš si vybrat přednášku přímo pro tebe, z velkého množství záznamů z minulých let!