Nominuj ochránce životního prostředí!

Znáš osobu bojující za ochranu životního prostředí? Prestižní Cena Josefa Vavrouška, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství, oceňuje osoby jednající ve prospěch ekologie a udržitelného rozvoje.

Co je Cena Josefa Vavrouška?

Josef Vavroušek byl významnou osobností české i světové environmentální scény. Svůj život zasvětil boji za životní prostředí a udržitelný rozvoj. Na jeho počest vznikla pod záštitou Nadace Partnerství, která působí v oblasti ochrany životního prostředí přes 30 let, Cena Josefa Vavrouška, která bude letos udílena již ve 27. ročníku a nominované můžeš navrhovat i ty!

cena josefa vavrouška
Josef Vavroušek. Zdroj: https://www.cenajosefavavrouska.cz/Odkaz-Josefa-Vavrouska

Cena Josefa Vavrouška – kategorie nominací

Nominuj svého favorita do jedné ze tří kategorií, a to:

  • Cena za dlouhodobý přínos

Do této kategorie lze nominovat inspirativní osobu s dlouhodobým přínosem v environmentální oblasti, která se aktivními kroky podílí na ochraně životního prostředí a udržitelném rozvoji.

  • Cena za výjimečný počin

V kategorii bude oceněna osoba, která v minulých pěti letech na území České republiky svými činy a způsobem života významně přispěla v environmentální oblasti.

  • Pro mladé: Ekozásek roku

Do kategorie lze nominovat individuální osobu či skupinu osob mladších 26 let, kteří akademickou, mimoškolní či aktivistickou činností přispěli k ochraně a péči o životní prostředí na území České republiky v posledních třech letech. 

V podkategorii Ekozásek roku se také předává cena za multimediální a podcastovou tvorbu!

Ilustrační foto. Autor: Daan Stevens. Zdroj: Pixabay.com

Na nominované a laureáty (a jejich přínos) z předešlých ročníků se můžeš podívat na stránkách organizace Nadace Partnerství.

Vyplň formulář

Nominace na environmentální cenu Josefa Vavrouška lze zaslat do půlnoci 31. března 2023, vyplněním informací o kandidátovi skrze on-line formulář. K návrhu je nutný souhlas nominované osoby a jeho/její fotografie. Před vyplněním formuláře je zapotřebí, aby ses zaregistroval/a, což ti umožní se k nominaci pohodlně opětovně vracet a zpracovat ji postupně ve volných chvílích. Laureáty následně vybere porota složená z 9 až 14 environmentálně zasloužilých členů.

Valdštejnský palác. Zdroj: pixabay.com. Autor: peter89ba

Předání ceny v Senátu Parlamentu v Praze

Slavnostní vyhlášení Ceny Josefa Vavrouška proběhne 22. července 2023 od 17:00 hodin v prostorách Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci v Praze. Na ceremonii získají výherci ve všech kategoriích prestižní ocenění. Mimo to také obdrží finanční odměnu a skleněnou plastiku od akademického malíře a sklářského výtvarníka Vladimíra Kleina. Akce bude doprovázena hudebním vystoupením.

Máš už svého favorita? Nepromeškej deadline a nominuj ho!